Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

czy po roczku dziecko moze chudnąć?

Data utworzenia : 2015-02-26 11:30 | Ostatni komentarz 2015-02-28 20:59

Ewcia2

6753 Odsłony
11 Komentarze

Nie moge znaleźć tego tematu, chyba ze może ominelam, ale bardzo ciekawi mnie to czy roczne dziecko moze chudnąć? Tym ze juz chodzi? Synek ma 13,5mc i pultora tyg temu byłam na szczepieniu i synek ważył 8700a ok 2mc wcześniej ważył 9100 czy to normalne.? I czy synek nie jest za szczupły? I wzrostu ma 72cm.

2015-02-28 20:59

Pewnie tak, ale czasem też idzie zdrowiem dlatego się martwię.

2015-02-28 01:21

Co do wagi, liczy się waga rodziców i dziadków,dzieci rodzinnie są mniejszej lub większej postury, nie można każdego dziecka wkłądac w 1 schemat. Jesli jest zdrowe, żywiołowe, to pewnie po prostu taka jego uroda.

2015-02-27 21:48

juz jestem spokojna:-] tylko martwi mnie czy synek dobrze wazy jak na 14mc i tylko 8700. No tak dzieci maja tyle energi ze nie da się opisać ,kazda mama to wie:-P ledwo za nimi można podąża :-]

2015-02-27 13:51

ja mysle, ze to normalne...kiedy dziecko zaczyna biegac na nozkach traci wiecej energii i czesto chudnie. Moj synek odkad zaczal raczkowac rowniez stal sie szczuplejszy, wszedzie go pelno, nie siedzi juz w jednym miejscu tak jak predzej, kiedy nie posiadal umiejetnosci przemieszczania sie :) agrafka dzieci maja tyle energii, ze mozemy Im tylko tego zazdroscic :))

2015-02-26 22:45

U nas synek była małym pulpecikiem dopóki nie zaczął raczkować, siadać samodzielnie i wstawać o własnych siłach. W przeciągu minuty wykonuje tyle ruchów, ze szok. Nie wiem skąd on bierze na to wszystko siły.

2015-02-26 18:02

Annawianna właśnie sama nie wiem jak ona mogla potwierdzi ze nie widzi w nim anemi i ze wymyślam i to nie pierwszy raz, i jest taka sztywna nawet się nie uśmiechnie a juz nie mówiąc żeby mówiła.cos milo do dziecka. A to zrobiłam badania bo skierowanie dala nam ta deuga pani doktor bo nasza miała w ten dzień wolne i wyszli ze ma jakieś krwinki podwyższone coś takiego i przepisała brać przez miesiąc żelazo,a synek nie zasypia w różnych miescach tylko przytula się do koca ssie palca i opiera się o stol i sam tak spada na podłogę. A synek jest jasny wiec po tym nie rozpoznaj i oczka ma raczej podkrążone niż czerwone.

2015-02-26 15:58

Ewciu nie chcę być złośliwa ale ja bym zmieniała lekarza bo pierwsze słyszę aby lekarz " na oko " mógł stwierdzić że dziecko ma lub nie ma anemii. Owszem w przypadku bardzo silnej anemii dziecko może być blade, mieć podkrążone oczy itd ale nawet niewielką anemię trzeba leczyć i dlatego powinna była dać Ci skierowanie skoro mówiłaś ze synek jest słaby i bardzo często zasypia w różnych dziwnych miejscach. ja jeszcze na wszelki wypadek zbadałabym dziecku poziom glukozy. Co do spadku wagi u synka to może być on spowodowany tym że synek zaczął chodzić i ma więcej ruchu lub tym że podczas ząbkowania trochę mniej jadł ale na pewno warto zrobić mu badania .

2015-02-26 14:29

Dziękuje pani Paula i wam dziewczyny za pocieszenie. A co do przychodni to akurat w tedy ważyłam przypadkowo i pielęgniarka tego nie zapisywała, a po drugie nigdy nie porownywaly do poprzedniej zwarzyly zapisały i tyle to czasem musiałam się zapytać czy dobrze tyje, a raz powiedziałam pani doktor ze synek je mi mało i często jest jak slaby, kładzie się na podłogę z kocykiem , pod stołem i potrafi tak z 2godz albo opiera się o stol z kocykem a za chwile leci glowa na podłogę bo się zapomni, jak powiedziałam to doktorce ze moze ma anemie to powiedziała ze nie widzi po nim żeby miał anemie a po ok 3tyg miał biegunkę okropna poszlam z tym do lekarza akurat do innej bo moja miała urlop i mówiła żebym zrobiła badania krwi i wyszło coś za mało i przepisała żelazo, a jednak a tamta by mi nie dala na badania, a jak mówiłam ze może to przez zabki bo budzi się w nocy niechce mi jeść zupki, chlebi tylko mleko to nie popatrzyła na zabki tylko powiedziała moze i tyle. Ale ważne ze to normalne nie mam się co martwić, tak ja jestem baardzo szczuplutka i chłopak też.