Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

jedzenie dla 4 miesięcznego dziecka

Data utworzenia : 2015-02-11 14:16 | Ostatni komentarz 2015-02-20 21:10

katarzyna-00

2643 Odsłony
15 Komentarze

Hej .. Mam pytanie co przygotowywaliscie na pierwszy posiłek poza mlekiem dla swojego malucha? ? Jak i kiedy został podany

2015-02-20 21:10

Aniusia Witaj , właśnie dużo mam radzi mi tylko do 6 m podawanie piersi ... i nie polecają nawet rozszerzanie diety dziecku .. Warzywa i owoce w jakich ilościach szkrab jadł po 6 m ? Kaszki po jakim czasie wprowadziłaś ?? I na jakie postawiłaś ...jakaś firma godna polecenia ..?

2015-02-20 13:48

katarzyna-00 dziecka w czwartym miesiacu nie trzeba jeszcze dokarmiac. Jesli karmisz dziecko mlekiem modyfikowanym wowczas diete powinnas rozszerzyc po skonczonym 4 m-cu zycia, natomiast w przypadku karmienia piersią po 6 m-cu. JA poczatkowo dawałam synkowi parowane warzywa (inne kazdego dnia) np. marchewka, kalafior, brokuł...po jakims czasie zaczelam mu rozszerzac diete o nowe warzywa oraz mieszałam warzywa ze soba...pozniej wprowadziłam owoce...i tu tez po kolei najpierw codziennie inny owoc mi.in. banan, jabłko, pozniej dalsze owoce i mieszanie ich ze sobą....! Nastepnie wprowadzilam kaszki....pozniej miesa/ ryby....teraz od niedawna żółtko (pol zoltka co drugi dzien)...i tak dzien po dniu jemy juz coraz wiecej :)

2015-02-15 14:45

Właśnie słyszałam o problemach po dyni .. I ciekawa byłam jak wasze dzieci to znosiły .. Jak z przyprawami, ??

2015-02-15 14:38

U nas z racji, ze maluch był na mleku modyfikowanym, dietę rozszerzaliśmy od 4 miesiąca. Zaczęliśmy od marchewki, dyni, ziemniaczków, brokułków. Oczywiście wszystkie warzywa najpierw osobno dopiero potem łączenie. Nawet jak sama przygotowywałam posiłki to były to produkty bio. Jedyne po czym, wystąpiły krosteczki to dynia, więc na razie odpuściliśmy to warzywo.

2015-02-12 19:32

Dziękuję Karola :)

2015-02-12 19:16

Jeśli chodzi o ekspozycję na gluten według aktualnych zaleceń należy to zrobić raczej PO 5 miesiącu, jednak nie później niż w 12. Badania wykazały jednak, że zbyt późne wprowadzenie tego białka nie wpływa na wystąpienie celiakii u dzieci należących do grupy ryzyka, ale opóźnia wykrycie choroby.

2015-02-12 17:54

Ja teraz jem dżem z dyni i mandarynek,więc może nic jej nie będzie. Ciekawa jestem jeszcze co z tym glutenem ...Jakieś przyprawy czy nic...?

2015-02-12 17:01

Kasia ja dynie podawałam razem z ziemniaczkami już po 4 miesiącu i najładniej właśnie to mi jadł,widziałam że bardzo mu smakowało bo nawet nie wypływał tak jak marchewke.I nic mu po tym nie było.Balam się właśnie jak będzie na to reagował ale na całe szczęście przyjał to z wielkim apetytem :)