Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1089 Wątki)

Maksymalna długość przerwy między posiłkami u niemowlaka 7 miesięcznego

Data utworzenia : 2015-01-20 13:47 | Ostatni komentarz 2015-03-16 13:18

aniusia8816

7785 Odsłony
16 Komentarze

Od kilku dni mój synek jakby stracił apetyt, Myślę, że ma to związek z pierwszym ząbkiem, który własnie zaczął Mu wychodzić. Dotychczas przerwy miedzy Jego posiłkami wynosiły ok. 3-5 h, w zależności od tego czy był po posiłku stałym (np. owoc, obiadek, deserek, kaszka) czy po mleczku. Każdej nocy budził się zwykle jeden raz na picie mleka, Od kilku dni wszystko się rozregulowało. Nie budzi się już w nocy, co więcej budzi się na jedzenie dopiero ok. godz. 10...czyli po ponad 12 h bez jedzenia (ostatni raz przed spaniem pije ok. godz. 21-22)! Słyszałam, że dziecko powinno karmić się na żądanie ale czy tak długa przerwa to nie jest zbyt długo? Nie chcę Mu wmuszać jedzenia na siłę, nie chcę też aby brakowało Mu jakiś składników odżywczych, dlatego proszę o radę.

2015-03-16 13:18

rikitikitam to tak jak mój synek, często jak się obudzi w nocy to tylko po to by się po prostu do mnie przytulić...

2015-03-16 00:41

Niepotrzebnie się pochwaliłam. Moja córa też teraz budzi się w nocy kilka razy. Z tym że nie zawsze chce pić, czasami potrzebuje sobie possać smoczka albo się do mnie przytulić, bo zanim nałożę na cyca nakładkę, to ona zdąży mi znowu zasnąć. Teraz z tymi przerwami jest różnie i naprawdę nie ma reguły. Bywają takie dni- święta, kiedy po spacerze śpi nawet i 5 godzin. A mi jest żal ją budzić. Potem tego cyca to by mi razem z razem z głową zjadła :)

2015-03-14 13:08

aniusia nie przejmuj się, spróbuj mu większą porcje dać w dzień. Bo u nas tak było że na 6 miesięcy synek przesypiał (zazwyczaj całą noc) jadł o 18 i budził się prze 6 na jedzenie... później zaczęło się znowu wstawanie co 3 godziny, ale teraz daje mu większe porcje (zjadał mi wcześniej tylko 120, czasem 150 mleczka) a w tym momencie tak nagle przeskoczył na 180-210 i to jeszcze z kleikiem... i przesypia noc. Czasem płacze przez sen, ale to raczej nie z głodu bo jeść wtedy nie chce

2015-03-10 09:39

no właśnie niestety "dobre" się skończyło....powrócił już mój głodomorek budzący się w nocy na mleczko...

2015-03-09 17:18

to masz fajnie a juz dziecko 8mc nie potrzebuje jedzenia nocy tym bardziek ze nie budzi sie glodny. Moj synek ma 14mc I niestety budzi sie ok 1,2razy w nocy a w 8mc az 3razy sie budzil, o nie wiem kiedy przespimy cala noc:-( word tylko sie ciesz:-]

2015-03-09 15:49

Dzieci mogą odmawiać jedzenia z powodu rozdrażnienia przy wybijających się ząbkach, przeziębieniu, bólu gardła i skoku rozwojowym. Niejedzenie w nocy natomiast wskazuje na prawidłowo zbilansowaną dietę maluszka. Odpowiednia podaż pokarmów i tłuszczy w ciągu dnia pozwala dziecku na spokojne przespanie całej nocy i nie budzenie się z "wilczym" głodem rano. Pozdrawiam!

2015-03-08 14:56

Moja córa też przesypia całe noce i potrafi być około 7-8 godzin bez jedzenia. Zawsze zanim sama się położę to na śpiąco ją jeszcze do piersi przystawiam, bo jakoś tak spokojniej mi się śpi jak wiem, że ma pełny brzuszek:) No i nie czarujmy się, śpi też wtedy dłużej :)

2015-02-18 14:51

Nasz synek już wrócił do formy, budzi się w nocy przynajmniej raz na karmienie mleczkiem :) Drugi wychodzący ząbek nie odebrał Mu tak apetytu jak to było przy pierwszym...powrócił mój dawny kochany głodomorek :)