Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Mój synek bardzo szybko tyje!

Data utworzenia : 2014-11-08 20:22 | Ostatni komentarz 2014-11-22 23:56

Agusia8

8874 Odsłony
30 Komentarze

Synek jest karmiony tylko mlekiem z piersi i bardzo szybko przybiera na wadze,jak się urodził ważył 2700 teraz ma 4 miesiące i waży ponad 7 kg.Dużo osób mi mówi że jest grubiutki,nie chce żeby później miało problem z wagą i nie cierpiało.Czy synek rzeczywiście waży za dużo?

2014-11-09 10:50

http://dzidziusiowo.pl/mamy-dziecko/zdrowie/206-przyrost-wagi-i-wzrostu Tu jest bardzo fajna tabela. Trzeba tez pamiętać, ze chłopcy z reguły są ciężsi i wyżsi. Jak maluszek zacznie biegać to szybko straci na wadze. Tak jak już dziewczyny napisały... jeśli maluszek potrzebuje to karm go nawet co godzinę.

2014-11-09 10:02

Dziecko karmione piersią nie może być grube...Lekarz, który tak twierdzi musi być nieco dziwny.... Beata ma całkowitą rację, karmimy dziecko na żądanie,, wtedy kiedy ono tego chce. Pierś służy mu po to by i się napić i się najeść, więc ma prawo nawet co godzinę z niej pić..... Ja dwóch swoich synów karmiłam i karmię piersią, ten młodszy też wydaje mi się ciut grubszy,,ale w ogóle się tym nie zamartwiam. Zobaczysz jak dziecko zacznie raczkować, potem chodzić i biegać szybko wyrówna swoją wagę. Nie musisz się o nic martwić, Twoje dziecko na pewno jest odpowiedniej wagi ;-)

2014-11-08 21:49

Mleko matki nie powoduje nadwagi i nie można go ograniczać. Tak jak mówią dziewczyny, jak synek zacznie się ruszać to powinien to zgubić. Ewentualnie podczas rozszerzania diety będziesz musiała zwrócić uwagę na to, by np. ograniczać owoce z dużą zawartością cukru, ale na razie karm synka na żądanie i się nie przejmuj. Pamiętaj, że karmienie piersią właśnie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia w przyszłości otyłości u dziecka.

2014-11-08 21:37

Jak najbardziej popieram słowa Beaty i Judytki. Ja niestety przestałam karmić swoim mlekiem, gdy synek zaczął jakąkolwiek większą aktywność ale póki nie zaczął raczkować był okrągły tu i tam..; ) Jestem zdania, że akurat niemowlę ma prawo być okrągłe i pulchniutkie; ) A co na to lekarz?

2014-11-08 21:20

Dzieci karmione piersią powinno się karmić na żądanie i nie można takiego dziecka przekarmić. Według mnie twoje dziecko już takie jest i gdy zacznie raczkować, chodzić to zrzuci trochę z wagi i schudnie.

2014-11-08 21:07

Nie wiem , ale wydaje mi się ze dziecko na piersi nie jest za grube...:) Przecież nie ustalisz mu diety ale może niech się wypowiedzą mamy które karmią piersią. Powiem ci tylko na pocieszenie ze moja chrzesnica też będąc tylko na piersi wyglądała jak mały pulpet. I też urodziła się z dość niska waga :) teraz ma ponad 2 latka i wołam na nią szczypiorek bo jest taka chudziutka i drobniutka. Przeważnie jak dzieci zaczynają raczkować później chodzić to dużo gubią:)