Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Mój synek bardzo szybko tyje!

Data utworzenia : 2014-11-08 20:22 | Ostatni komentarz 2014-11-22 23:56

Agusia8

8867 Odsłony
30 Komentarze

Synek jest karmiony tylko mlekiem z piersi i bardzo szybko przybiera na wadze,jak się urodził ważył 2700 teraz ma 4 miesiące i waży ponad 7 kg.Dużo osób mi mówi że jest grubiutki,nie chce żeby później miało problem z wagą i nie cierpiało.Czy synek rzeczywiście waży za dużo?

2014-11-22 23:56

No właśnie ja przez pierwszy tydzień karmiłam bezpośrednio przez piersi,a potem już wiedziałam ile je bo ciągle odciągalam bo to przez moja głupotę bo synek nie bardzo chciał ssać pierś i zamiast próbować go przystawiac do piersi i go przyzwyczajać to się poddałam za szybko i ciągle odciągalam to było takie męczące wcześniej musiałam odciągnąć że jak będzie głodne żeby tylko podgrzac i dać mu od razu.Przy następnym dziecku już napewno będę je uczyła prosto z piersi.Dla mnie wygodniej a dla dziecka lepiej,bo też blisko matki i czują się wtedy kochane i bezpieczne.

2014-11-22 13:17

Mleko matki jest lepiej przyswajalne, więc może i to przez to. Choć to akurat i tak jest na plus dla mleka matki. Może być i tak, że teraz wypija zdecydowanie mniej mleka, bo przecież nie jesteś w stanie zmierzyć ile wypija Twojego mleka, no chyba, że ktoś karmi tylko ściągniętym mlekiem.

2014-11-22 08:56

To może tak jest,ale mój synek po mleku z piersi bardzo szybko tył a teraz już daje mu modyfikowane to już tak nie przybiera na wadze jak podawałam mu pokarm z piersi.To może nie zależy od mleka ale od dziecka i jego organizmu.

2014-11-21 22:34

Dziewczyny nie może być tak, że jedna mam ma zbyt tłuste, a druga zbyt chude mleko. Mleczko mamy zawsze dostosowane jest do potrzeb dziecka.

2014-11-21 21:46

Monkor to ładnie też Twój synek tyje,niepotrzebnie się tym martwię bo chyba większości dzieci tak szybko tyje.Ja też karmiłam piersia i miałam chyba syte i tłuste mleko bo tak szybko mi tyl a teraz już troszkę mniej bo przeszłam na mleko modyfikowane.A zawsze myślałam że po mleku modyfikowanym bardziej i szybciej się tyje.

2014-11-21 06:48

Agusia moj synek ważył przy ur. Prawie 4300 g i od poczatku strasznie przybieral na mojej piersi. Ma juz 9 mcy i pol a waży 12 kg przy wzroście 79 cm. Nie ma go na siatkach cebtylowych. Nie karmiłam go na zadanie. Jednak trochę ograniczalam ilośc karmien dziennie ( 5 razy) . Myśle ze mleko mam bardzo syte i tłuste. Teraz prócz piersi 3 razy dziennie je pokarmy stałe dużo warzyw owoców, pije wodę,je tez kaszki Glutenowe i ryzowe w małych niezbednych ilościach. Nie podaje słodkich soczkow chrupek i deserkow. Zaczął sie wiecej ruszać na podłodze, wstaje w kojcu i przy meblach od osmego mca, od tygodnia raczkuje. Czekam momentu aż waga przestanie lecieć i sie wyciągnie, nie będzie taka kluseczka.

2014-11-20 23:00

Paula.Nolbert to rzeczywiście twój synek też szybko przybieral na wadze z tego co tutaj piszesz. Moja mama mówiła,że mój brat do roku czasu też szybko tył i był taki grubiutki a później jak zaczął chodzic to już był normalny i wtedy już trochę kilogramów gubił i tył wolniej :)

2014-11-20 22:54

Mój syn też szybko przybierał na wadze szczególnie , że był karmiony mlekiem modyfikowanym w tej chwili ma 7 miesięcy i waży 10,5 kg ale to normalne mój brat też był grubasek gdy był mały a teraz jest szczuplutki jak dziecko zaczyna chodzić dużo kilko gramów gubi