Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kupki

Data utworzenia : 2014-10-31 20:57 | Ostatni komentarz 2015-09-04 10:18

Edyta.Gl

13550 Odsłony
128 Komentarze

Dziewczyny mam pytanie, jestem mamą dwu miesięcznego Synka. Od trzech dni mamy problem z kupkami - a dokładnie ich brakiem :( Do tej pory wszystko było w porządku - nawet kilka dziennie. A teraz w ogóle :/ Dodam, że karmię piersią. Może ja coś powinnam zjeść aby pomóc Synkowi? Daję Mu do picia herbatkę koperkową, probiotyk od dwóch dni Dicoflor ale nie pomaga :( Co radzicie?

2014-10-31 21:30

U nas przy karmieniu piersią jest czasem tak że nie robia kupki po 3-4 dni i jak pytałam pediatry to powiedziała że to jest w normie i nie mam się czym martwić ,ale u mnie maluszki nie podkurczały nóżek więc widziałam żę nic im nie dolega

2014-10-31 21:24

Kolek nie mamy na szczęście... Jeżeli do wtorku nie zrobi kupki to pójdziemy do lekarza. Bo czasem podkurcza nóżki i pręży się ... Ale tak jak wspominałam wyżej nie zawsze.

2014-10-31 21:19

Edyta masuj brzuszek dziecka, rób ciepłe okłady. A jeśli dziecko będzie się bardzo męczyło, prężyło i aż czerwieniło to zawsze możesz mu dać czopek glicerynowy, który ułatwi wypróżnianie. Ale najlepiej skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem, może przepisze dziecku jakieś kropelki. A jak u Was wygląda sprawa z kolkami?

2014-10-31 21:17

Tak, jak karmi się piersią to czasami tak się zdarza, ze dziecko nie robi kupki kilka dni i nie trzeba się niepokoić. Inaczej jest jak zaczyna się prężyć i podkurczać nóżki. Ja jak karmiłam już mm i synek nie mógł zrobić kupki to wystarczyło, ze dałam mu odrobinę herbatki koperkowej. Kupka była na zawołanie. Kiedys nasze mamy jak dziecko nie mogło zrobić kupki to pomagały mu wsadzając termometr do pupki. Ja tak zrobiłam dwa razy i faktycznie pomogło, ale nie jestem zwolenniczką tej metody, bo później dziecko może nie umieć samo zrobić kupki.

2014-10-31 21:12

Beata74 nie zawsze ale czasem tak ... i płacze :( widać, że męczy Go ... Raz ma tak, że zje i zasypia w moment a czasem tak, że przez godzinę nawet potrafi popłakiwać.

2014-10-31 21:06

Edyta, a czy dziecko się pręży? Bo jeśli nie to nie widzę powodu do niepokoju. Dziecko karmione piersią nie musi robić kupki codziennie.

2014-10-31 21:04

Czasem właśnie ma tak, że męczy Go brzuszek mimo "pierdzenia" bo z tym nie ma problemu. Pierw robił prawidłowo - z takimi białymi drobinkami, później przez około tydzień brązowe/złote ale wodniste bez tych drobinek a teraz w ogóle ...

2014-10-31 20:59

Edyta myślę, że ten wątek będzie pomocny http://lovi.pl/pl/forum/2/1000/1 dzieci karmione piersią mogą robić kupy codziennie, mogą też wypróżniać się raz na kilka dni - jeśli synek nie płacze, nie podkurcza nóżek, to nie masz powodu do niepokoju