Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

skosnoglowie

Data utworzenia : 2014-10-29 21:11 | Ostatni komentarz 2014-11-03 19:10

Andziula92

4404 Odsłony
4 Komentarze

Jak zapobiegać ? Jesli juz doszło do wady twarzoczaszki co robić ???? Czy któras z mam walczy z tym problemem u swojego dziecka ? jesli tak to jak ? Po jakim czasie widać rezultaty ?

2014-11-03 19:10

Właśnie, sęk leży w tym, czy to wada wrodzona, czy Twoje dziecko ma po prostu krzywą (asymetryczną) główkę. Jeżeli to drugie, wówczas zalecane są materace ze specjalną siateczką (dziecko jakby "wisi" w powietrzu, więc główka nie spłaszcza się jak na zwykłym materacu), spotkałam sie też z trapią w Niemczech (już jest w Polsce) z zakładaniem specjalnego kasku na główkę, który kształtuje główkę. To rozwiązanie jest bardzo drogie i odradzane przez ortopedów, ponieważ nie pracują mięśnie przy główce etc., więc przynosi więcej szkody niż pożytku. U nas była krzywa główka i najlepszym lekarstwem okazał się czas. Lekarze mówili- proszę czekać. My myśleliśmy o rehabilitacji. Jakiejkolwiek. I widzę, jak dzieci znajomych są rehabilitowane i nie ma spektakularnych efektów podczas gdy u nas przy "nic nie robieniu" główka jest prawie idealnie okrąglutka. Prawie, bo tylko my widzimy, ze nie do końca, Ale estetycznie wygląda poprawnie.

2014-10-30 18:06

Plagiocefalia (skośnogłowie, łac. plagiocephalia) – wada wrodzona o charakterze deformacji należąca do kraniostoz; jest to asymetryczna kraniosynostoza spowodowana jednostronnym przedwczesnym zarośnięciem szwów czaszkowych, wieńcowego i węgłowego[1]. Może występować w zespołach wad wrodzonych z przedwczesnym zamknięciem szwów czaszkowych - zespole Aperta i zespole Crouzona. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiocefalia Wadzie wrodzonej nie da się zapobiec.

2014-10-30 12:20

A ja pierwszy raz się spotykam z takim schorzeniem czy wada , nigdy wcześniej nie słyszałam o czyms takim

2014-10-29 22:36

Skośnogłowie to wada wrodzona, więc zapobiec się nie da. Jeżeli chodzi Ci o odkształcona główke to zapraszam tu --> http://lovi.pl/pl/forum/11/2059/1