Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Herbatka z saszetkowana a granulowana

Data utworzenia : 2014-10-18 18:41 | Ostatni komentarz 2015-06-07 23:27

Eliza.Myszkiewicz

7226 Odsłony
60 Komentarze

Witam, mój synek ma nie całe 3 tygodnie, ponieważ karmiony jest mlekiem modyfikowanym to do pajam Go herbatkami z kopru i rumianku Hipp. Są to herbatki w saszetkach. Czy jednak mogę mu podawać herbatkę granulowaną? Nie jest to za szybko?

2015-06-07 23:27

Z tego co skyszalam to herbatki rumiankowe i z kopru wloskiego są juz wycofane, bo nie mają przeprowadzonych odpowiednich badań, te herbaratki można dopiero podawać po 6 miesiącu życia dziecka Te herbatki granulowane kupowaly chyba leniwe mamy :-) bo przecież zdrowsze dla maluszkow są naturalne herbatki

2015-06-07 22:38

Ale producenci faktycznie Beata je wycofują? JA o tym nic nie słyszałam, ale faktycznie byłoby dobrze. , Odnośnie miodu to kiedyś zalecano już po drugim czy trzecim miesiącu podawanie maluchom. Teraz z obawy na silny alergen jakim jest pyłek pszczeli zaleca się podawać dzieciom powyżej roku. Ja jednak przyznam, że mój syn jest silnym alergikiem i kiedyś został z moim ojcem w domu i on go uraczył herbatką z miodem i nic mu nie było. Herbatkę z miodem dostał jak miał niecałe 10 miesięcy, ale tato nie wiedział, że nie wolno.

2015-06-07 22:32

agrafka trzeba pamiętać, że miód mogą jeść dzieci dopiero po 1 roku życia. Co do herbatek granulowanych to dobrze, że je wycofują. Na reszcie producenci zaczęli rozumieć,że one tylko szkodzą.

2015-06-07 21:23

U nas niestety wszędzie jest mnóstwo tych herbatek. Ale faktycznie dobry pomysł, aby je wycofali. Może by przestały ludzi kusić.

2015-06-07 12:08

ja w tym roku właanie wyprodukowałam miód z mniszka lekarskiego. polecam, bo pychotka. Dobry jest też syrop z pędów sosny, ale teraz to chyba już za późno, bo najlepiej zrywać je początkiem maja.

2015-06-07 10:26

herbatka granulowana u nas w sklepach jest juz wycofana. z tego co kiedys czytałam firmy przeszły na herbatki w torebkach. córeczka kolezanki piła granulowaną z kopru i dostała sie do szpitala wiec nie radze. my nie dawalismy nic do 3 miesiaca potem synek dostawał herbatke rumiankową ze zwykłego sklepu :)

2015-05-30 22:21

mamuśka a te liście to kupujesz, czy są zrywane z krzaka ususzone liście?

2015-05-30 21:13

A ja w zimie robiłam syrop z cebuli na kaszel. Też polecam.