Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

High Need Babies- dzieci wymagające

Data utworzenia : 2014-10-09 13:47 | Ostatni komentarz 2016-01-07 21:49

Patrycja.Jaworowska

4065 Odsłony
22 Komentarze

High Need Babies bardzo dużo płaczą, są zaprzeczeniem powiedzenia, że małe dzieci tylko jedzą i śpią. Łatwo przekraczają próg dyskomfortu – przeszkadza im byle dźwięk, światło, fakt, że leżą w wózku, a nie w ramionach rodzica. W skrajnych przypadkach potrafią płakać, zanim otworzą oczy po przebudzeniu i do ostatnich sekund przed zaśnięciem. Jednocześnie ich reakcja na doświadczenie dyskomfortu jest bardzo intensywna – HNB często nie dają rodzicom sygnałów ostrzegawczych w postaci kwęknięć czy pojękiwania – od razu zanoszą się histerycznym płaczem lub wrzaskiem. Dlatego zapewnienie im komfortowych warunków, a tym samym spokoju staje się często nie lada wyzwaniem dla rodziców. Czy któraś z Mam ma takie Wymagające dziecko potrzebujące 100 % uwagi ?

2014-10-10 14:53

Pierwszy raz spotykam się z takim nazwą. Synek to bardzo grzeczne dziecko i płacze tylko jak czegos potrzebuje... sen, jedzenie, zmiana mokrego pampersa. Znajomym trafiło się takie dziecko i tata maluszka na początku cieszył się, ze znalazł pracę w delegacji. Szkoda mu było zostawić żony z tym wszystkim samej, ale trochę pomagali jej rodzice. I na drugie dziecko zdecydowali się dopiero po kilku latach i to mieli obawy czy sytuacja nie powtórzy się, ale na szczęście drugie dziecko to aniołeczek.

2014-10-10 11:49

Kasik dziękuję za uwagę... nie wiedziałam że trzeba dołączyć link źródła ... będę wiedziała na przyszłość :) :*

2014-10-10 09:58

Patrycjo, zawsze należy podać źródło z którego czerpiemy informację. Raz dla zachowania praw autorskich, a dwa na wypadek, gdyby któras z nas chciała doczytać wiecej informacji n ten temat. http://dziecisawazne.pl/high-need-babies-wyjatkowe-dzieci/ Co do takich dzieci, to naprawdę wymagają one dużo uwagi i skupienia. Tylko dziwi mnie fakt, że powstają co nowe terminy, nowe nazewnicto zachowan dzieci.....Każde dziecko wymga uwagi i poświecenia mu czasu.....

2014-10-09 23:25

Na szczęście nie mam z tym doświadczenia. Ale ostatnio czytałam o tym artykuł i pisało tam, że z takich dzieci wyrastają indywidualiści, osoby konkretne i mądre. Więc chyba trzeba się poświęcić... Cóż innego w sumie zostało... Ale nie zazdroszczą..

2014-10-09 15:28

Dokładnie . Na szczęście i Mój Synek płacze tylko gdy czegoś potrzebuje ... Nie jest nad wyraz wymagający, ale jak każde dziecko potrzebuje uwagi i pomocy Mamy czy innego opiekuna .... aczkolwiek gdy Męczyła Go kolka to wymagał 100% obecności, noszenia i przytulania

2014-10-09 15:10

Ja na szczęście nie mam takiego problemu ale moja siostra miała chodziła wykończona niestety małemu przeszło gdy miał 2 lata ale u niego było także spowodowane chorobą i operacjami . Ale rodzice muszą wykazać się cierpliwością i ogromną miłością i wspierać się na wzajem ponieważ psychicznie szybko można się załamać .