Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Zrośnięte ciemiączko

Data utworzenia : 2014-10-02 18:08 | Ostatni komentarz 2015-02-15 22:35

MamaAntka

5835 Odsłony
44 Komentarze

Niewiem czy jest juz taki wątek,i ktos o tym mówil. Ale mam takie pytanie... Czy jesli karmie mm w którym jest witamina D to czy powinnam podawać witamine w kapsułkach dodatkowo?? Moj syn ma 4 miesiace i podaję mu ją od urodzenia, ale wyczytałam ze jesli jest za duzo tej witaminy to ciemiączko moze zarosnąć za szybko i ograniczyc przestrzeń dla rosnacego mózgu i moze dojśc do wzrostu ciśnienia śródczaszkowego ? jak to z tym jest, niewiem czy przestac podawac ta witamine?

2015-02-15 22:35

Ja tez jeszcze niedawno podawałam witamine D,ale narazie odstawiłam zobaczymy jakie będą rezultaty i czy ciemiączko się zrośninie.Agrafka może rzeczywiście niepotrzebnie się tym martwię,poczekam kilka dni to zobaczę.Jak nadal to się nie zmieni to zapytam o to pediatrę,to może zbada i zobaczy.Napewno wtedy będę bardziej spokojniejsza.Synek mskończył 7 miesiące i też wcześniej na to nie zwracałam uwagi i pewnie bym dalej nie zażywala tylko ostatnio głaskałam go po główce i zażywalam właśnie ciemiączko z tylu głowy,jak przejechałam delikatnie ręką.

2015-02-15 22:23

Ja mimo iż karmiłam mlekiem mm to pediatra kazał mi podawać witaminę D. Jako młoda mama bardzo dokładnie podawałam każdego dnia synkowi witaminę D i po pewnym czasie zauważyłam, ze ciemiączko nie zrasta się a dodatkowo pojawiło się takie delikatnie wypuklenie. Oznaczyłam witaminę D i okazało się, ze w organizmie synka było jej za dużo. Po kontroli u lekarza odstawiłam ją i wszystko wróciło dość szybko do normy. Teraz jeszcze raz musze ja oznaczyć. Ja tego ciemiączka z tyłu główki też nigdy jakos szczególnie nie zauważałam. Najlepiej to udaj się z tym do lekarza. Może to nic takiego a Ty się niepotrzebnie zamartwiasz.

2015-02-15 21:54

Nam lekarka powiedziała, że 200ml mm zapewnia dzienne zapotrzebowanie na wit. D. Dlatego jeżeli podałabym dziecku w ciągu dnia min. 200ml mm to mam już nie podawać wit. D.

2015-02-14 16:26

Alicja to tak jest mniejsze tylko że ja wcześniej go tak nie czułam jak teraz i dlatego zaczęłam się martwić.Nie uderzył się nigdzie ani nic i nie wiem dlaczego teraz go tak czuje.Ale może rzeczywiście jak pójdę do pediatry to o to zapytam.

2015-02-14 12:30

Agusia, najlepiej będzie jak zapytasz się pediatry. Ja wiem tylko tyle, że to ciemiączko z tyłu głowy jest mniejsze i ja osobiście nigdy go jakoś u swego dziecka nie zauważyłam.

2015-02-13 22:46

Dziewczyny mam pytanie do was,bo są dwa Ciemiączka w przodzie i z tylu głowy,tylko słyszałam właśnie że z tylu ciemiączko powinno zrosnąć do 4 miesiąca,trochę się tym martwię bo mój synek ma 7 miesięcy i nadal ma z tylko głowy takie wklesłe,czy to normalne i powinnam się tym tak niepokoić?Pomóżcie !

2015-01-07 11:32

Ja karmię mieszanie, ale nawet gdybym karmiła tylko mm to lekarka kazała podawać witaminę D. Do 6 miesiąca 400 IU/dobę, 6-12 miesiąca 400-600 IU, 1-18 lat 600- 1000 IU.

2015-01-05 23:09

My też mamy podawac cały czas witaminę D niezależnie od pory roku.