Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kupka

Data utworzenia : 2014-09-29 21:51 | Ostatni komentarz 2014-10-04 20:41

A.Krasuska

3291 Odsłony
9 Komentarze

Witam, jest dość nietypowy temat do rozmowy. Chodzi mi o rodzaj kupki jaką powinno robić 9- miesięczne dziecko. Moja malutka od samego początku robi luźne i pomarańczowe kupki. Chodź wiem, (po ostatnim spotkaniu ze znajomą i jej córeczką starszą od naszej córci o 2 tygodnie )że dzieci już w tym wieku powinny robić dość gęste i brązowe. Pozdrawiam

2014-10-04 20:41

U nas też czasmi kupki są bardziej zbite, a innym razem bardziej luźne. I dużo częściej zdarzają się te luźniejsze. Mieliśmy też już taki problem, że synek miał zatwardzenie i robił się aż cały czerwony. Wtedy bardzo pomogły nam czopki glicerynowe.

2014-10-03 11:22

mi się wydaje, że to tak jak u dorosłego, wszystko zależy od tego ile i czego się je. Z tego co wiem to u mojego jest wszystko normalnie i też nie mam problemu z wypróżnianiem ale to może przez zioła Spokojny Brzuszek, lubi też wodę

2014-10-01 19:49

Jeżeli chodzi o kupki to wiele zależy od tego co dziecko je. Czy jest karmione mlekiem modyfikowanym, czy mlekiem mamy. Jakie warzywa i owoce danego dnia zjadło, czy piło wodę czy nie. Na kolor i konsystencję wpływa wiele czynników. Każde dziecko reaguje inaczej i tutaj nie ma reguły. Tak jak pisze Silje ryż może powodować zatwardzenia, marchewka również, z kolei jabłko rozluźnia stolce. Karolina (8,5) miesiąca każdego dnia robi róźne kupki, zdarzają się też zielone jak jej zaserwuję brokuły czy szpinak.

2014-09-30 22:26

U nas tez sa rozne kupki, raz plastelinki, raz takie luzniejsze, generalnie nie martwi mnie to ponoc kupka nie moze byc biala albo calkiem czarna, wtedy moze to oznaczac jakies problemy.

2014-09-30 19:41

Kupka może być różna. Tak jak już dziewczyny pisały jej zapach i konsystencja będą się zmieniały w zależności od tego co dziecko spożyło.

2014-09-30 02:35

Pomaranczowa kupka jest zazwyczaj po spozywaniu przez dziecko dużej ilości marchewki. Rodzaj kupy i konsystencji tak jak napisala silije jest różny po roznych produktach

2014-09-30 00:16

Silje, dokładnie takie samo mam zdanie na ten temat. Dzieki SamantKa, dziękuję poczytam.

2014-09-29 22:09

Nie możesz określić jaka kupkę ma robić dziecko w takim wieku. Dziecko mające 9 mcy je juz stale posiłki, wiec to jaka będzie kupka będzie zależało od tego co dziecko je. Po ryżu może być twarda i zbita, po buraku czerwona, po zbyt dużej ilości soku mieć kwaśny zapach. Najważniejsze jest żeby robienie kupki nie sprawiało dziecku bólu i nie powodowało nadmiernego wysiłku, żeby w niej nie było krwi czy śluzu, za to możesz znaleźć niestrawione kawałki jedzenia.