Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Temperament Dziecka

Data utworzenia : 2014-09-24 19:25 | Ostatni komentarz 2014-09-26 09:54

Barbara.Welna

2921 Odsłony
10 Komentarze

Czy wiecie że według wielu naukowców temperament dziecka w chwili jego narodzin jest już określony w 50 %. Można go ocenić na podstawie 6 cech: * żywotność *aktywność *wrażliwość na bodźce *wytrzymałość *reaktywność emocjonalna *perseweratywność - cecha ta odpowiada temu jak długo malec pozostanie w danym stanie emocjonalnym, czy np w razie płaczu czy jesteśmy w stanie szybko go czymś zainteresować, pocieszyć. Czy mamy ciut starszych dzieci zgadzają się z opinią naukowców? czy wasze dzieci zaraz po narodzinach okazały cechy swojego obecnego temperamentu.

2014-09-26 09:54

My widzimy pewna zaleznosc miedzy ciaza a juz narodzonym dzieciaczkiem. Przychodzil wieczor a mala szalala w brzuchu i a teraz szaleje w lozeczku. Odnosnie charakteru dziecka to nalezy pamietac ze mozna go okrezlic dopiero po dwoch tyg zycia. Polecam ksiazke Tracy Hogg czytalem tylko fragmenty i zabawnie opisala typy charakterow dziecka.

2014-09-25 15:01

Jestem zdania że charakter dziedziczy się ale wszystko można ukształtować . W czasie ciąży miałam problemy tyle stresu nerwów i płaczu i co mała jest kochanym dzieckiem więc teoria że dziecko będzie płakać bo ja płakałam to nie prawda

2014-09-25 03:51

A również uważam ze nie rodzimy się z czystym kontem a charakter w części jest dziedziczny i tylko w niewielkim stopniu możemy go ksztaltowac. Moje dziecko to czyste srebro tak wszyscy o niej mowia a ma oznaczac ze jest bardzo energicznym dzieckiem i wszędzie jej pelno. Ja w ciąży również bylam pelna energii i pracowałam do 7 mca. Moja znajoma w ciąży cale dnie praktycznie spala a maly jest wręcz przeciwnikiem spania. Ona mowi ze przez to ze ona dużo spala w ciąży tak się dzieje a ja mysle ze on po prostu już jest takim nieospalym dzieckiem któremu wystarczy pól godz drzemki.

2014-09-24 22:29

A mój maluch od pierwszego spotkania dał mi nieźle popalić i tak jest do dziś... Co do teorii zależności temperamentu od nastroju w ciąży to również się nie zgadzam. Ja byłam oaza spokoju a mój maluch jest wulkanem energii, kombinatorem i marudą... Ale taką kochaną marudą.

2014-09-24 21:52

A ja powiem ze moja corka starsza zachowuje sie podobnie jak wtedy gdy byla mala:) Wciaz jest grzeczna, ale zywotna i ciagle w ruchu, potrafi sie sama soba zajac. Lubi jesc duzo owocow i warzyw, szybko mozna ja uspokoic jak byla mala tez tak bylo, reaguje pozytywnie na ludzi, jest wciaz usmiechnieta i generalnie pogodna.

2014-09-24 21:19

hehehe Leila ja z jednym dzieckiem w brzuszku miałam zmienne nastroje wiec Ty z dwoma pewnie tym bardziej :)

2014-09-24 21:13

Też nie zgodzę się z teorią, że jakie samopoczucie matki w ciąży taki charakter dziecka bo mam bliźnięta i są zupełnie inni a przecież samopoczucie w ciąży odczuwały takie samo. Chyba że już w brzuchu jedno było bardziej wrażliwe na otoczenie niż drugie :P

2014-09-24 20:34

istnieje też teoria że na charakter dziecka ma wpływ samopoczucie kobiety w trakcie ciąży, z tym póki co nie mogę się zgodzić. moja zagrożona ciąża przysporzyła mi wiele trosk i stresu, wszyscy straszyli że w związku z tym mały będzie bardzo nerwowy a póki co codziennie zaskakuje mnie pogodą ducha.