Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

reakcje na zmiany pogody

Data utworzenia : 2014-09-08 17:16 | Ostatni komentarz 2017-01-03 14:00

Zofia-1985

11339 Odsłony
47 Komentarze

Mamy, czy Wasze dzieciaczki też reagują na zmiany pogody? Mój synek od urodzenia przejawia wrażliwość na zmianę pogody. Jest moim osobistym barometrem - od razu wiem, że będą zmiany pogody kiedy zmienia się nastrój u mojego maluszka. A u Was jak to jest??

2014-09-09 13:44

A jak to wyglądało zimą? Wiadomo mniej słońca, szybko robi się ciemno, często jest brzydko i pochmurno - śpiochy czy marudy bardziej??

2014-09-09 12:31

Mój maluch więcej śpi w deszczową lub pochmurną pogodę ale za to ja bardzo reaguje na każda zmianą, od razu głowe mi rozsadza, jestem senna o złym humorze już wolę nie wspominać....

2014-09-09 12:17

Zofio u swojej córki nie zauwazylam wielkich zmian w zachowaniu w stosunku do pogody, ale pewne niewielkie owszem :) latem kiedy pogoda była piękna, szkoda jej było czasu na sen, godzina w ciągu dnia to maksimum (teraz ma prawie 15 mcy). Natomiast w te dni o brzydszej pogodzie spala nawet i po 3 godziny na raz. I tylko tak się u niej objawiają zmiany na zmiany pogody :)

2014-09-08 23:27

Ojej, ja mogę tylko pozazdrościć takich drzemek. Mój maluszek choć ma 4,5 mc-a to w ciągu dnia śpi 2-3 razy po średnio 20 min. Jak jest bardzo brzydka pogoda to jest niespokojny i marudny, ale nie śpi więcej...

2014-09-08 20:36

No mój maluch w upały potrafił jednorazowo przespać 4 godziny a ma juz 17 mscy. Teraz gdy jest trochę chłodniej i bardziej rześko śpi po 2-3 h. Gdy było gorąco szybko robił się marudny... Co do deszczu? Chyba mu odpowiada taka pogoda bo i noce lepiej przesypia a za dnia jest bardziej ruchliwy i mniej marudzi...

2014-09-08 20:10

Moja Judytka też dużo dzisiaj spała,a dzień był strasznie pochmurny.. no ale na logikę rzecz biorą,to zupełnie tak jak u nas.. ja często jak jest taka pogoda jak dziś(gdy nie karmiłam piersią i przed ciążą),bez kawy sie nie ruszyłam,bo mogłam spać na stojąco! teraz odczuwam to strasznie,do tego stopnia,że bywa,że źle sie czuję i zakładam,że nasze maleństwa reagują tak samo na spadek ciśnienia. Kiedy jest pogodnie i świeci słońce,jakoś bardziej jesteśmy do życia :) Kiedyś słyszałam,ze na pogodę dzieci częściej płaczą-jak pada deszcz-jeszcze tego nie wyczaiłam,ale chyba coś w tym jest,bo nie raz widziałam marudne,płaczące dziecko w taką pogodę! i może to właśnie wina samopoczucia?

2014-09-08 19:15

Moja córcia jak jest pochmurno i deszczowo oraz upały jak były to cały dzień przesypia więc widzę różnicę przy zmianie pogody