Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Rytuały z nienarodzonym bobasem.

Data utworzenia : 2014-09-05 12:08 | Ostatni komentarz 2014-09-09 14:18

wielka88

2855 Odsłony
10 Komentarze

Wiadomo, że pierwsze dni, tygodnie a potem miesiące zapewniające bobasowi poczucie bezpieczeństwa, dnia i nocy tworzymy dzięki rytuałom. Jednak chciałbym się dowiedzieć od mam czy miałyście już jakieś rytuały będąc w ciąży. Ja jestem w 24 tc i codziennie poświęcam 15 minut na umuzykalnienie swojej pociechy metodą E.E Gordona, która świetnie wpływa na poczucie rytmu u dzieci oraz przed zaśnięciem puszczam pozytywkę króliczka i przykładam ją do brzucha. A Wy mamy co robiłyście?

2014-09-05 15:19

Ja również nie miałam takich rytualów. Głaskałam brzuszek bardzo częstoo, śpiewałam nawet ale ja tak zawsze mam :-P Rytuały wprowadzilismy dopiero jak się Franek urodził, czylu kąpiel o 18.30, spanie o 19stej itp. Jednak im dziecko starsze tym ciężej jest nam ich przestrzegac tym bardziej gdy dzieci ma się dwoje ;-) P.s temat rytualow juz jest na forum, warto tam zerknac i wlaczyc sie do dyskusij ;-)

2014-09-05 12:33

Nic takiego nie robiłam. Jedyny rytuał jaki mieliśmy to jak tata wracał z pracy kład się koło mnie głaskał brzuch i mówił maluchom dzień dobry, potem opowiadał im co tam dzisiaj w pracy a następnie robiliśmy sobie drzemkę ;DD