Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Rytuały z nienarodzonym bobasem.

Data utworzenia : 2014-09-05 12:08 | Ostatni komentarz 2014-09-09 14:18

wielka88

2854 Odsłony
10 Komentarze

Wiadomo, że pierwsze dni, tygodnie a potem miesiące zapewniające bobasowi poczucie bezpieczeństwa, dnia i nocy tworzymy dzięki rytuałom. Jednak chciałbym się dowiedzieć od mam czy miałyście już jakieś rytuały będąc w ciąży. Ja jestem w 24 tc i codziennie poświęcam 15 minut na umuzykalnienie swojej pociechy metodą E.E Gordona, która świetnie wpływa na poczucie rytmu u dzieci oraz przed zaśnięciem puszczam pozytywkę króliczka i przykładam ją do brzucha. A Wy mamy co robiłyście?

2014-09-09 14:18

U nas w sumie w pierwszej ciazy bylo duzo wiecej takich malych rytualow, w drugiej juz malo bo byla starsza corka i wymagala wiekszej uwagi;)

2014-09-08 19:28

U nas mój mąż od początku ciąży całował brzuszek przed wyjściem do pracy i dużo rozmawiał natomiast ja głaskać nie mogłam więc patrzyłam jak mała mnie kopie i brzuszek się rusza . Wspaniałe wspomnienia :)

2014-09-08 13:51

A ja miałam kilka :) Oczywiście mówiłam i śpiewałam dużo do niego, ale też opowiadałam co teraz robię, jakie dźwięki słyszy i jakie ma odczucia. Zanim weszłam pod prysznic zawsze opowiadałam mu, ze teraz będzie cieplej i że usłyszy wodę. Opowiadałam mu bajki i głaskałam przy każdej okazji. Każdego dnia poświęcałam pół godziny tylko dla maluszka - najpierw się rozciągałam, a później leżałam 15 min. tylko medytując i głaskając brzuszek. Oddychałam przy tym głęboko, żeby dotlenić go jeszcze bardziej. Po urodzeniu pierwszą rzeczą jaką robimy rano to się witamy z maluszkiem słowami "dzień dobry kocham Cię, już posmarowałem Tobą chleb" z piosenki ;)

2014-09-08 11:25

Ja tez takich rytualow nie mialam. Jedyne co to glskalam brzuszek, mowilam do dziecka, czasem cos tam spiewalam ale bardziej do siebie hehe;) Maz opowiadal czasem bajki do brzuszka:D

2014-09-06 10:22

My też nie mamy żadnych rutyałów. Oczywiście dużo rozmawiamy z naszą córeczką, głaszczemy brzuch i tatuś całuje :-) uważam że tatuś powinien także dużo rozmawiać z dzidzią aby po porodzie dziecko rozpoznawało nie tylko głos matki ale także ojca ;-) wpływa to bardzo dobrze na późniejsze relacje z rodzicami :-)

2014-09-05 21:03

Ja nawet nie wiedziałam że takie rytuały istnieją :)

2014-09-05 20:10

Rytuałów raczej nie mieliśmy i tak wszystko po porodzie bardzo się zmieni. Oczywiście w ciąży głaskałam brzuszek i śpiewałam. :)

2014-09-05 15:38

dla mnie to raczej temat ,, moje chwile z brzuszkiem ;; też głaskałam brzuszek, rozmawiałam, śpiewałam czasem córce, a takie prawdziwe rytuały to też dopiero po urodzeniu i ta jak dziecko da bo kąpiel miała być o 19 a moje dziecko właśnie o tej porze spało , a tak jak piszesz że puszczasz dziecku muzykę rób tak dalej bo to jest Wasz czas