Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Czas snu

Data utworzenia : 2014-08-31 19:38 | Ostatni komentarz 2015-08-20 11:10

emiliaaaaa

4112 Odsłony
22 Komentarze

Witam, Mam pytanie: ile śpią Wasze maluszki w ciągu dnia? Moja córcia sypia bardzo mało i nie wiem jak mam ją "przekonać" do dłuższych drzemek. Dziś spała dwa razy: pierwszy około godziny, drugi pół godziny. Z reguły sypia w ciągu dnia trzy razy tak około 30-40 minut, bardzo rzadko się zdarza żeby trwało to dłużej. Czasem wygląda to tak, że zaśnie po 30 minutach się obudzi i pod wpływem "ciiii", smoka, karuzeli zaśnie ponownie na kolejne 30 minut. Największy problem pojawia się wieczorem kiedy jest już tak zmęczona dniem, że bardzo ciężko ją uśpić, płacze bardzo i długo aż w końcu padnie z wyczerpania. Córcia ma skończone 4 miesiące.

2014-08-31 21:07

Alicja, to nieźle miałas :-P Ja znam taka rodzine, w ktorej dziecko tylko w samochodzie zasypia i zeby go spac polozyc, tatus jeździł wokól ulicy ;-) Wiec my nie powinnyśmy chyba narzekć ;-)

2014-08-31 21:00

No nasz kiedyś to spał tylko na spacerze i to jeszcze nie można się było zatrzymać, a w domu żeby go uśpić to trzeba się było nieźle namęczyć. Więc co z tego, że spał np 1-2 godz, jak ja zamiast coś zrobić w domu, to musiałam robić wtedy rundki wokół bloku - dbał o moją kondycję ;)

2014-08-31 20:50

Ja to bym wolała żeby raz na 2 godziny poszedł spać, a nie tak na raty, jak królik...bo nic w domu zrobic nie można, no ale tego niestety już się nie zmieni. Emiliaaaa pocieszę Cię że z czasem się przyzwyczaisz :-)

2014-08-31 20:44

Mój syn także mało śpi. Teraz co prawda ma już 17 miesięcy i śpi 1h w dzień, ale gdy był młodszy wcale nie przesypiał więcej. Jeśli dziecko jest radosne, spokojne to widocznie taka ilość snu mu wystarcza.

2014-08-31 20:37

Emiliaaaaa, mój syn od urodzenia w dzień śpi bardzo mało, nawet krócej niż Twój brzdac, bo 3 razy po max 15min...Za to wieczorem pada o 20stej. Raz zdarzylo mu się zasnac w dzień na 2 godziny, to chodzilam i sprawdzalam czy oddycha, taka zdziwiona bylam. Syn ma teraz 8mc i nic się nie zmieniło. Funkcjonuje normalnie, czasem jak u Ciebie gdy zbliza sie 18sta jest bardziej marudny, a tak to normalne wesołe dziecko ;-) Niemowle powinno spac w ciągu doby 12-13h, jeśli tyle przesypia to wszytko jest ok :-) Widocznie nasze dzieci wola spac w nocy a w dzień bawic sie i obserwowac ;-)

2014-08-31 20:15

A ile godzin śpi w nocy? I jak funkcjonuje przy takiej ilości snu? Jak na tak małe dziecko, faktycznie trochę mało śpi w dzień, ale różne dzieci mają różne potrzeby. Jeśli dobrze śpi w nocy, a w dzień jest pogodna i uśmiechnięta, to nie masz się czym martwić, widocznie tyle jej wystarcza.