Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Czas snu

Data utworzenia : 2014-08-31 19:38 | Ostatni komentarz 2015-08-20 11:10

emiliaaaaa

4113 Odsłony
22 Komentarze

Witam, Mam pytanie: ile śpią Wasze maluszki w ciągu dnia? Moja córcia sypia bardzo mało i nie wiem jak mam ją "przekonać" do dłuższych drzemek. Dziś spała dwa razy: pierwszy około godziny, drugi pół godziny. Z reguły sypia w ciągu dnia trzy razy tak około 30-40 minut, bardzo rzadko się zdarza żeby trwało to dłużej. Czasem wygląda to tak, że zaśnie po 30 minutach się obudzi i pod wpływem "ciiii", smoka, karuzeli zaśnie ponownie na kolejne 30 minut. Największy problem pojawia się wieczorem kiedy jest już tak zmęczona dniem, że bardzo ciężko ją uśpić, płacze bardzo i długo aż w końcu padnie z wyczerpania. Córcia ma skończone 4 miesiące.

2015-08-20 11:10

Moja córka ma 2 i pół miesiąca i w dzień robi sobie drzemki, przeważnie 20-30 minut, można powiedzieć, że co 3-4 godziny, jak nie zaśnie na czas, to jest strasznie marudna i musi się poprzytulać :P czasami jej się uda pospać godzinę czy półtorej :) Ostatnie parę dni zasypia mi około 18-19, budzę ją do kąpania po 20, nakarmię po kąpieli i idzie spać dalej. Noc przesypia prawie całą, budzi się przeważnie koło 5 ;)

2015-08-19 22:57

AmiAga :) zgadzam się z Tobą dzieci starsze chcą bardziej poznawać świat odkąd mojej Miśce udał się usiąść parę razy samodzielnie tak jak jedziemy wózkiem jest krzyk bo mała chce siedzieć i podziwiać wszystko dookoła tak samo jest ze snem potrzebują go mniej

2015-08-19 14:16

Moja córcia podobnie, za to w nocy ładnie śpi - max 2 krótkie pobudki. W ciągu dnia ma bardzo płytki sen, w trakcie którego wierzga nóżkami i chrząka. Bardzo trudno też ją uśpić....być może zbyt dużo bodźców, które ją rozpraszają. Zauważyłam, że często, gdy jest zmęczona zasłania sobie rączkami oczka, więc zaczęłam ją kłaść w zaciemnionym pokoju.

2015-08-19 11:57

Początki to były super ok 16godz snu na dobę teraz o tyle o ile w dzień śpi ładnie ok 3 drzemki to w nocy juz tak nie jest ale pracujemy nad tym :-) wiek u czas spania na pewno ma tu duże znaczenie dziecko starsze chce poznawać świat a nie juz tylko spać.

2015-08-19 11:51

Wiadomo im dziecko starsze tym mniej snu moja Miska ma 7 miesięcy teraz ma drzemki ok godz 11-12 po pół godzinki do godzinki i ok 16 też ok pół godzinki do godzinki w nocy ładnie śpi od 20 do 6 rano budzi się na jedzonko i czasem zasypia jeszcze do 8-9 :) nie mam co narzekać :)

2015-08-18 00:08

Cześć. :) Kiedy mój syn się urodził spał około 10 godzin na dobę. Po upływie miesiąca, dwóch, sypiał coraz krócej... Po ukończeniu 3 miesięcy, w dzień drzemał około 5 razy po 20 minut, ale za to w nocy spał jakieś 7,8 godzin. Obecnie ma niewiele ponad 4 miesiące. W ciągu dnia śpi średnio 3 razy po godzinie, a w nocy od 7 nawet do 12 godzin. Pozdrawiam.

2014-09-03 16:59

A moja córka jutro będzie mieć 7 miesięcy i śpi o określonych godz taki ma rytuał i tak samo jest z jedzeniem wiem co i jak ale mojej kuzynki syn jest o 2 miesiące młodszy o mojej córci i bardzo mało śpi w dzień w nocy także się budzi to zależy od dziecka i jego rytmu dnia

2014-09-03 15:22

Ha ha, jakbym czytała o swoim synku. Też 4 miesiące, też power naps w ciągu dnia 2-3 razy i problemy z zasypianiem wieczorem. Niestety próby sczezły na niczym, bo tak po prostu zasypia i już. Wieczorem może nie zawsze płacze, często po prostu nie jest śpiący. Tak mała ilość snu mnie często przeraża, ale widocznie tyle mu wystarcza... Dodam, że w ciągu dnia cały czas spał mało i to się nie zmienia. Czasami reguluje sobie sen nocny - śpiąc dłużej rano, albo troszkę wcześniej zasypiając wieczorem.