Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Intensywne i gwałtowne machanie rączkami

Data utworzenia : 2014-08-28 13:21 | Ostatni komentarz 2015-05-17 22:28

BeataP86

229421 Odsłony
35 Komentarze

Czy wiecie może czym jest spowodowane intensywne i gwałtowne machanie rączkami u dziecka, które ma skończone dwa miesiące? Synek macha bardzo gwałtownie i intensywnie rączkami- zazwyczaj wieczorem- jest to tak silne, że mam wrażenie, że tego nie kontroluje- często podczas tego wymachiwania wyrywa sobie smoczek i uderza się rączkami o głowę. Czytałam o odruchu Moro- ten odruch występuje u niego- ale to machanie rączkami to wg mnie coś innego. Nie miał tego od początku- zauważyłam to dopiero od ok. tygodnia? czy może mieć to związek z wychodzącymi ząbkami? czy wychodzące ząbki mogą go aż tak bardzo drażnić?

2014-08-28 20:24

Beato moja córka też miała takie ruchy i najprawdopodobniej jest to odruch Moro ,, moja córka tak robiła i tez nie od początku i później to minęło tak samo szybko jak się pojawiło i był to właśnie odruch Moro , Moja córka cierpi na WZM i uspokoję Cię że to na pewno nie jest to ,, kiedy dziecko ma WNM to zazwyczaj ma ręce zdrętwiałe i wykonuje ruchy tak jakby chciało a nie mogło a nie gwałtownie ,,, jeśli ruchy są szybkie i gwałtowne i wygląda to tak jakby dziecko się przestraszyło ,, no i jeśli robi tak np. przez sen to jest to odruch moro

2014-08-28 17:16

Może to byc skok rozwojowy. Także jesli dziecko ma zbyt dużo wrażeń w ciągu dnia, czy też oglądało telewizje może potem być niespokojne, źle spać i dziwnie reagować podczas snu. Choć twój synek jest w takim wieku, ze najprawdopodobniej to odruch moro. Właśnie przy tym odruchu dziecko podczas snu bardzo mocno, szybko i nagle zaczyna machać rączkami i nóżkami. Najlepiej powiedz o tym lekarzowi, on rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.

2014-08-28 17:07

Myśle ze jest to może zwykły objaw Moro który niedługo powinien zanikać