Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Intensywne i gwałtowne machanie rączkami

Data utworzenia : 2014-08-28 13:21 | Ostatni komentarz 2015-05-17 22:28

BeataP86

229432 Odsłony
35 Komentarze

Czy wiecie może czym jest spowodowane intensywne i gwałtowne machanie rączkami u dziecka, które ma skończone dwa miesiące? Synek macha bardzo gwałtownie i intensywnie rączkami- zazwyczaj wieczorem- jest to tak silne, że mam wrażenie, że tego nie kontroluje- często podczas tego wymachiwania wyrywa sobie smoczek i uderza się rączkami o głowę. Czytałam o odruchu Moro- ten odruch występuje u niego- ale to machanie rączkami to wg mnie coś innego. Nie miał tego od początku- zauważyłam to dopiero od ok. tygodnia? czy może mieć to związek z wychodzącymi ząbkami? czy wychodzące ząbki mogą go aż tak bardzo drażnić?

2015-05-17 22:28

dwa miesiace to taki okres ze dziecko wykonuje sporo ruchow niekontrolowanych...nie ma sie czym przejmowac bo to jednak minie po 3 miesiacu.. nic z tym nie zrobisz...jedynie slyszalam ze przy takim odruchu dobrze jest dziecko opatulic w rozek czy cos podobnego...ze to takie odruchy jeszcze poporodowe... moj maly czesto tak mial jak zasypial i przez to sie wybudzal i mialam trzy miesiace wyjete z zycia :-( no ale minelo to juz i jest super

2015-05-16 23:33

zwykle dziecko tak robi albo jak sie cieszy albo jak sie denerwuje

2015-04-21 22:23

U Nas jak takie nagłe gwałtowne ruchy wykonywało dziecko to od lęków. Często dzieciom śnią się jakieś przykre sytuacje np z ciązy, które miały miejsce i po prostu się tak wzuszają. Dziecko ma też taki lęk , gdy leży to ma wrażenie że spada i uderza i często przez to również ma takie gwałtowne odruchy.

2015-04-15 15:07

To może być także niedobór magnezu. Córka znajomej tak ma i neurolog jej tak powiedziała.

2015-04-14 10:10

Moje maleństwo macha tak rączkami i nóżkami, jak jest zadowolona i się śmieje lub w drugą stronę jak się czegoś przestraszy. Moim zdaniem jeżeli są to ruchy dynamiczne, to nie masz się czym martwić.Odkrywanie rączek i tego co można z nimi zrobić, to cała frajda dla dzieciaczków.

2014-12-11 21:14

Tobiś od pewnego czasu też tak robi zazwyczaj przed snem, co mu przeszkadza spokojnie usnąć. wiem, ze ze strony neurologicznej z nim wszystko w porzadku, bo miał robione usg przezciemiączkowe i do neurologa chodzimy. mi się wydaje, ze to taki swoisty etap. Ja ze swojej strony próbuję mu pomóc, by rączki go nie rozpraszały - jak śpi w łóżeczku ro owijam rożkiem, zasypia momentalnie, a jak na kanapie (jedna drzemkę ucina sobie ze mną w dziennym pokoju) to się do niego mocno przytulam i rączki przytrzymuję (oczywiście nie na siłę). wydaje mi się, że troszku juz to przechodzi w kierunku trzymania kciuka w buzi.

2014-11-23 21:36

To u niektórych dzieci jest normalne,mój synek ma to samo.Cały czas kopie rączkami i nożkami i przy tym nieraz piszczy.Pytałam położnej czy to tak powinno być,powiedziała mi że to normalne bo dzieci zapoznawaja się ze swoim ciałem i poprostu lubią sobie machac rączkami i nóżkami.Dlatego tym nie powinniśmy się martwić.

2014-09-29 08:17

Najlepiej poradzić się lekarza. U mnie też tak było, skierowano Nas do neurologa, ale okazało się, że wszystko w porządku i z czasem Synkowi przeszło :)