Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

woda

Data utworzenia : 2014-08-09 10:32 | Ostatni komentarz 2015-02-14 21:28

leila

7868 Odsłony
36 Komentarze

Jakiej wody używacie do przygotowywania posiłków. Mineralnej, gotowanej 5 min czy tylko przegotowanej kranówy ? Ja z racji tego, że mam wcześniaki gotuję wodę 5 min i taką dodaję do mm, soków i w ogóle do picia. Wydaję mi się jednak że już mogłabym przestać tak robić tylko co lepsze mineralna czy przegotowana kranówa? :) jak jest jakiś podobny wątek to podrzućcie bo nie mogłam znaleźć.

2015-01-01 20:07

Leila,jak wiesz moja mała też jest wcześniaczką. Od długiego już czasu małej do mm,soczków czy obiadków dodajemy wodę z kranu przegotowaną i jest wszystko ok. Na początku mieliśmy Żywca,ale małej nie pasował i często ulewała,po zmianie wody na ''kranówę'' ulewanie praktycznie poszło w zapomnienie :) Miała kilka miesięcy,chyba 4 lub 5 jak dajemy ''kranówke'',nic jej nie jest,brzuszek ją nie boli,kupki robi normalnie.

2014-12-29 12:45

Ja też używam wody "kranówy" przefiltrowanej i przegotowanej :-) gdyby nie było wody to użyłabym wody butelkowanej przegotowanej ;-)

2014-12-13 11:30

Używam wody przefiltrowanej, bo u nas dużo kamienia we wodzie jest. Taką przefiltrowaną gotuję i studzę, używam jej także dla reszty domowników.

2014-08-15 21:59

Hmm wydaje mi sie ze ta woda na bierzaco wyplukiwala by te bakterie z kranika;) Ja nie gotuje tej wody juz, takie bakterie moga byc wszedzie wedlug mnie;)

2014-08-14 19:23

Bo nigdy nie mam pewności czy do kranika nie dostały się żadne bakterie ;) tym bardziej, że do niedawna myłam mięso w zlewie, a kranik z osmozy jest tuż obok. Od dwóch mcy jue myję mięsa przed obróbką termiczną, więc kranik będzie bezpieczniejszy ;)

2014-08-14 10:40

Angie a pisalas wczesniej ze wode z osmozy tez gotujesz, wiec po co?:)

2014-08-13 21:54

A ja przegotowuję, ze względu na bakterie. Tak jak przy osmozie mam pewność, ze ich nie ma, tak w wodzie butelkowanej nawet najlepszego priducenta ( choć nie wiem czy jest taki i czym się kierować przy wybirze ;)nigdy nie mam pewności, bo nie wiem jak często jest badana

2014-08-13 11:14

Ja także wody niskomineralizwanej nie przegotowuję.