Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kształt główki u niemowlaka

Data utworzenia : 2014-08-08 16:30 | Ostatni komentarz 2015-03-23 19:21

Agusia8

26374 Odsłony
48 Komentarze

Mam troszkę głupie pytanie,miałam cesarski cięcie i mój miesięczny synek ma po dwóch stronach troszkę spłaszczoną główkę,czy to zejdzie i główka będzie normalnego kształtu?

2014-08-09 09:00

Noworodki mogą mieć trochę inny kształt główki i to podobno zależy m.in. od ułożenia w brzuszku. Dzieci, które leżą miednicowo mają często główkę dłuższą niż szerszą, to jest tzw. dolichocephalia ale kości są jeszcze nie zrośnięte i kształt główki po paru tygodniach powinien być już inny, bardziej okrągły. Nie ma się czym martwić:)

2014-08-08 23:24

Agusia8 też miałam cc i synek też miał taka główkę,ale tak oj 2-3mc się unormuje i bedzie normalna, także nie martw sie:-D a dzieci szybciutko rosną :-P co najważniejsze jak pisała juz Beatka kladz synka na boki na przemian raz na prawa stronę raz na lewą bo to jest ważne, mi o tum położna mówiła,bo od tego zależy żeby się główka unormowała.

2014-08-08 22:12

mój synek miał z tyłu szpiczastą głowę , mój starszy syn obawiał się że jak pójdzie do szkoły to będą na niego wołać kosmita. Na szczęście głowka się unormowała wię c nie masz co się martwić .

2014-08-08 20:58

Ja również miałam CC i z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć ze to jest normalne. Jeśli bd pamiętała o tym co napisały Ci dziewczyny poniżej to wszystko bd w porządku

2014-08-08 19:50

Bo to jest tak, że na początku kości głowy jeszcze nie sa ze sobą zespolone. Kości mogą się przesuwać dzięki ciemiączkom. Jak dziecko przedostaje się przez kanał rodny to one na siebie nachodzą. Co prawda przy cc głowa dziecko się nie przeciska, ale potem leży tak jak inne dzieci i główkę ma odwróconą na bok i wtedy ona się spłaszcza. Myślę, że już wszystkie twoje wątpliwości zostały rozwiane. Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania to chętnie na nie odpowiemy:)

2014-08-08 19:43

No nie martw się moje maluchy też po cc a miały dziwne kształty głowy...Mikołaj to wyglądał jak ten potwór z filmu "Obcy" :P

2014-08-08 19:30

Dokładnie tak jak pisze Beata:-) Kształt główki przeważnie podczas porodu jest płaski, potem się unormuje, ale musisz pilnować żeby układać główkę w obie strony, bo inaczej z jednej będzie płaska a z drugiej zaokrąglona. Pediatra podczas wizyt, również bedzie sprawdzał kształt główki i ciemiączko. Również odradzam wszelkie poduszki. Mój syn ma 8mc i wciąż spi płasko. p.s. zadne pytanie nie jest głupie:-) Jak masz jakieś wątpliwości śmiało pytaj:-):-)

2014-08-08 18:12

Agusiu kształt główki jest jak najbardziej prawidłowy. Dziecko w tym wieku ma główkę zawsze odwróconą na bok. Nie wolno jej podpierać po bokach, np. poduszkami bo jeśli dziecku się uleje to może się zakrztusić. Pamiętaj o zmianie boku na którym dziecko leży. Odwracaj maluszka raz na jeden, a raz na drugi bok, żeby główka kształtowała sie równomiernie. Gdy dziecko podrośnie zacznie trzymać główkę na prosto i wtedy te spłaszczenia po bokach znikną. Mój syn gdy był w wieku twojego także miał spłaszczoną główkę po bokach i dodatkowo była ona troszkę wydłużona. Teraz główka jest okrągła.