Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Noworodek a wietrzenie pokoju

Data utworzenia : 2014-08-07 11:00 | Ostatni komentarz 2015-10-08 18:51

karo84

17367 Odsłony
81 Komentarze

Czy można wietrzyć pokój noworodka? Oczywiście dziecko będzie w innym pokoju i dopiero wróci do wietrzonego jak będzie ciepło;] Jednak zastanawiam się czy to jest zdrowe i od którego tygodnia można wietrzyć pokoik małego?

2015-10-08 18:51

my również wietrzymy pokój, zazwyczaj gdy dziecka w nim nie ma, rano potem zamykamy by powietrze się ociepliło. Czasami jak mała jest ubrana np po spacerze a wcześniej zapomni się otworzyć okna to otwieramy przy niej. Nie lubię tego smrodku który płynie z pomieszczenia w którym się dużo siedzi i nie wietrzy. Ale nie zauważyłam poprawy w śnie po wywietrzonym pokoju

2015-09-28 12:02

ja wietrzę wtedy dziecku lepiej się śpi

2015-09-26 16:15

My też wietrzymy, ale nie mamy okien otwartych cały czas, przynajmniej zimą, bo latem to się ich w ogóle nie zamyka. Zimą wietrzymy zaraz rano, żeby wleciało do domu nowe, czyste powietrze i dodatkowo przed snem, żeby lepiej sie spało.

2015-09-25 19:23

o ja to samo mam.. Rano zawsze otwieram i bez różnicy czy dziecko w domu czy nie bo po prostu czuję się nieświeżo w takim pomieszczeniu :) chociaż 20 minut muszę mieć otwarte żeby wywietrzyc wszystko. I tak samo mam będąc w jakimś pomieszczeniu gdzie jest zaduch że aż mi brak tchu i czuję jak mi w nosie od razu ciężko sie robi

2015-09-25 19:19

Nie umiem siedzieć w zaduszonym pomieszczeniu.. Cały dzień przy zamkniętym oknie to jest takie dla mnie troszkę obrzydzające.. No wybaczcie ale nie wiem jak to ująć; ) Jak jestem w jakimś urzędzie albo przychodni gdzie są okna pozamykane to od razu się dusze; oo Już nie mówiąc o centach handlowych.. Po nocy obowiązkowo okna muszą być otwarte, bo to powietrze jest straszne..

2015-09-25 00:05

Zimą , wiosną też? Jak grzejesz masz uchylone okna? Mało ekonomiczne :) Ciepło wylatuje na zewnątrz a grzejniki próbują to nadrobić. Najlepiej zakręcić ogrzewanie, wywietrzyć całe mieszkanie. Zamknąć okna , odkręcić grzejniki. Ale oczywiści każdy robi jak mu się podoba. Ja uchylam okna (zimą) jak wychodzę na spacer. Wtedy mam pewność, że syn nie siedzi w przeciągach ani nic. Wracamy do fajnego, wywietrzonego mieszkania. No może mroźnego, ale szybko u mnie się robi ciepło.

2015-09-23 17:47

Ja nie wietrze, bo okna mam uchylone cały rok; ) Zimą i tak przecież się grzeje, jesienią zwykle też a wiosną i latem jest dość ciepło by te okna mogły być otwarte.

2015-09-23 14:36

Wietrzyć na pewno trzeba. Dziecko w takim pokoju lepiej zaśnie i będzie zdrowsze. Ale trzeba pamiętać, żeby nie zostawiać otwartego okna, żeby nie robić przeciągów jeśli dziecko jest spocone, albo umyte. Wtedy maluszka może owiać i też zachoruje.