Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

malutki zezik

Data utworzenia : 2014-07-04 14:20 | Ostatni komentarz 2015-12-25 15:00

gaba85

4577 Odsłony
21 Komentarze

Mój kochany niemowlak w 11 miesiącu ciągle ma malutkiego zeza bardzo mnie to martwi. Czy jest konieczna wizyta u okulisty, wszyscy twierdza ze to minie ale mnie to martwi.

2015-12-25 15:00

rutynowa kontrola nie zaszkodzi a i Ty będziesz spokojniejsza :D

2015-02-20 13:17

Moja na początku robiła zeza ale u niemowlaka to podobno normalne. Ale jak już ma prawie rok i dalej robi zeza to bym zapytała na początek pediatrE. Jak stwierdzi ze to problem to da skierowanie do okulisty.

2015-02-20 13:04

Po trzecim miesiącu życia zez jest zjawiskiem nieprawidłowym i wymaga wnikliwego badania okulistycznego. Takze zbadaj dzieciaczka bo Im szybciej zez bedzie leczony (np. okularami korekcyjnymi) tym lepiej dla niego :)

2014-12-28 17:20

Radzilabym isc do okulisty a na pewno bedziesz spokojniejsza. Ja jak bylam mala tez mialam zeza bardzo dlugo bo chodzilam juz do szkoly i musialam chodzic z taka guma przyklejona do okularkow az w koncu mialam miec operacje na to oko bo juz nic mi nie pomagalo na szczescie na samym koncu blisko operacji wrocilo na swoje miejsce. Radze isc do okulisty :)

2014-12-14 22:52

Lekarz pediatra mi powiedział że do roku czasu dziecko może robić zeza i żeby się tym tak nie martwić chyba że dłużej będzie ten zez to najlepiej odwiedzić okuliste.Ale moja kuzynka jak była mała to do 2 lat prawie robiła zeza i później jej już przeszedł i już patrzyła normalnie.

2014-07-28 12:45

Mojej kuzynce okulista powiedziała, że dzieci do 3 r. ż. mogą zezować i jeżeli wtedy się to będzie utrzymywało, to będzie potrzebna kolejna wizyta. Mój synek za 2 miesiące skończy 4 lata, a w sobotę byliśmy po okulary, niestety odziedziczył po mnie astygmatyzm i na dodatek jednym oczkiem zezuje, na wyleczenie astygmatyzmu raczej nikłe szanse, ale zeza można skorygować. Za pół roku mamy się zgłosić na koleją kontrolę

2014-07-28 00:12

U mojej córki oczko trochę uciekało do około 5 miesiąca ale do roku może to występować . Twój maluszek ma już prawie rok wiec myślę ze lepiej będzie jak zapiszesz się do okulisty bo wizyta nie zaszkodzi a może tylko pomóc :)

2014-07-27 19:59

Zazwyczaj stosuje się optulatory i okulary do koordynacji wzrokowej