Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Hiperbilirubina...

Data utworzenia : 2014-06-09 16:48 | Ostatni komentarz 2015-01-24 01:15

Ania.A

2820 Odsłony
11 Komentarze

Dzis wybrałam sie z szeciostygodniowym synkiem na szczepienie, niestety pani doktor stwierdzila, że dzieko ma żółtawe białka i skierowala nas na pobranie bilirubiny i morfologii. Okazalo sie, że bilirubina wynosi 7,a podobno norma jest do 2. Dostalam skierowanie do poradni neonatologicznej. Dziwi mnie ten fakt, poniewaz kiedy Igorek sie urodził, wypuszczono nas z bilirubiną 10 i stwierdzono, że dziecko nie ma żółtaczki i mogę je smialo zabrać do domu. Czy powinnam się martwić? Jakie ewentualnie sa metody zmniejszenia tej bilirubiny? Czy dziecko może zostać na oddziale w szpitalu?? Pomóżcie mamy! Pozdrawiam.

2014-06-09 22:17

U nas była podobna sytuacja wychodząc a Jasiem do domu miał ponad 10 i wypuszczono nas wpisując w wypisie że dziecko wypuszczone do domu z żółtaczka .Potem jeszcze jakiś czas był żółciutki ale przez jakiś czas i wszystko się wyregulowało.

2014-06-09 22:15

eeee. mój syn w wieku 6 tyg. miał 9, nie była potrzebna żadna hospitalizacja. ładnie je, budzi się na jedzenie? nie jest ospały, niedający się dobudzić?

2014-06-09 20:09

Aniu my wyszlismy do domku w 3 dobie ze stezeniem bilirubiny 7 i fototerapia nie została zalecona,stwierdzono zoltaczke fizjologiczna ..miałam tylko obserwowac małą pomaranczkę ..z tego co wiem to od 10 zalecana jest fototerapia . Nie zrozumiałas lekarki zle ? Moze mówiła 12 ? jesli masz mozliwosc to skorzystaj z porady jeszcze jednego pediatry z Twojej przychodni ..bo 7 to naprawde nie jest zaawansowana żółtaczka lecz fizjologiczna,