Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Hiperbilirubina...

Data utworzenia : 2014-06-09 16:48 | Ostatni komentarz 2015-01-24 01:15

Ania.A

2821 Odsłony
11 Komentarze

Dzis wybrałam sie z szeciostygodniowym synkiem na szczepienie, niestety pani doktor stwierdzila, że dzieko ma żółtawe białka i skierowala nas na pobranie bilirubiny i morfologii. Okazalo sie, że bilirubina wynosi 7,a podobno norma jest do 2. Dostalam skierowanie do poradni neonatologicznej. Dziwi mnie ten fakt, poniewaz kiedy Igorek sie urodził, wypuszczono nas z bilirubiną 10 i stwierdzono, że dziecko nie ma żółtaczki i mogę je smialo zabrać do domu. Czy powinnam się martwić? Jakie ewentualnie sa metody zmniejszenia tej bilirubiny? Czy dziecko może zostać na oddziale w szpitalu?? Pomóżcie mamy! Pozdrawiam.

2015-01-24 01:15

Pociesze się, ze miałam do czynienia z tą zółtaczka od pokarmu, pediatrzy (było ich trzy panie,bo jednej nie uwierzyłam) zgodnie twierdziły, ze w wieku o jakim piszesz martwić się mozna jak poziom jest powyzej 20, naświetlan się nie robi takim dużym dzieciom gdy jest mniej. Nie dopajałam glukozą, przeszło samo. Masz czas do końca 3 miesiąca, potem jeśli zażółcenie nie zniknie, mozesz zasięgnąc opinii pediatrów, ale tak na pewno nie będzie.

2014-06-10 21:34

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi :) Byc może to przez karmienie, nawet nie wiedzialam, ze to może być przyczyną, w pt pewnie dowiem się czegoś wiecej..

2014-06-10 12:27

Witaj Ania, u Twojego maluszka poziom bilirubiny spada (nieco wolniej) więc dlatego nie ma takiej konieczności hospitalizacji. Nie musisz się martwić, żółtaczka nieco się wydłuża ale nie musi to oznaczać choroby u dziecka jeżeli karmisz piersią. Napisałaś że Igorek przybiera na wadze, jest energiczne to bardzo dobre oznaki zdrowego bobasa :) Obserwuj syna, jeżeli zażółcenie skóry nie zniknie ponownie należałoby powtórzyć badania krwi (poziom bilirubiny, morfologia) i ewentualnie badanie moczu oraz być w kontakcie z pediatrą.

2014-06-10 11:43

aniu tak mi jeszcze przyszlo do glowy ze jeśli twój dzieciaczek ma już 6 tygodni to może mieć podwyższony poziem bilirubiny przez karmienie piersią ...z tego co piszesz ze twojemu dziecku poza tym nic nie dolega to by pasowalo przeczytaj sobie .:) Żółtaczka dzieci karmionych piersią jest pewnego rodzaju “paradoksem pediatrycznym”, ponieważ wszystkie procesy które do niej doprowadzają są fizjologiczne (dziecko jest zdrowe, karmione piersią). Jedynie stężenie bilirubiny przekracza wartość przyjętą za normę. Należy podkreślić, że w piśmiennictwie medycznym nie ma doniesień o uszkodzeniu mózgu spowodowanym hiperbilirubinemią związaną z karmieniem piersią, ale w sytuacji gdy poziom bilirubiny podnosi się tyle, że może grozić powikłaniami, lekarze stosują leczenie obniżające poziom bilirubiny we krwi

2014-06-10 11:38

nasza corka miała przeszko 7 i dostala fototerapie ,,, po dobie bilirubina spadla ,,, jeśli oczywiście jesteś w szpitalu to wezma dziecko pod lampy ale w warunkach domowych żeby bilirubina spadla należy ustawić lozeczko kolo okna żeby dziecko miało jak najwięcej swiatla ,,, należy jak najwięcej wystawiać dziecko na promienie słoneczne ,,,, i zalecane jest karmienie piersią ,,,niby to pozwala na szybsze zwalczenie zoltaczki

2014-06-10 11:16

W wypisie ze szpitala mam wynik bilirubiny 10 i nas wypuscili, a teraz jest 7 z wczorajszych badań, dzwonilismy do poradni i mamy sie zglosic dopiero w pt, wiec chyba nie jest to jakies pilne, skoro nie chcieli nas przyjąć dzisiaj. A dzieciątko jest energiczne, ladnie je, w ciagu tych 6 tyg przytyl mi 2 kg, nie mam problemu z wybudzeniem malucha ani z niczym innym. Ogolnie Igorek zachwouje sie calkiem normalnie, mało tego przeszly mu kolki i zaczął jeśc spkojniej. Mozliwe że co lekarza to inna diagnoza, w kazdym razie przestraszylam sie i wolałam WAS zapytac, jak bylo z Waszymi Maluchami :)

2014-06-10 10:59

Dziecko mojej są sądki na sali miało ponad 12 i zostało wypisane do domu , być może lekarzowi chodziło o to że do tego czasu powinna już spaść do normy.

2014-06-10 09:13

kobieta z mojej sali rodzaca dzien predzej została z córka na naswietlaniu bo miała ponad 9 ...także zobaczcie co lekarz to inna diagnoza .