Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Widzę świat w inaczej :)

Data utworzenia : 2014-06-05 23:30 | Ostatni komentarz 2014-06-12 16:51

Agnieszka.Bancerz

2500 Odsłony
7 Komentarze

Zauważyłam że moja córeczka inaczej zachowuje się kiedy jest podnoszona do góry na brzuszku a nie jak na prosto to ją bardzo interesuje.Otwiera buźkę i się rozgląda. Wasze pociechy też?

2014-06-12 16:51

Dzieciaki uwielbiają zmiany pozycji. Jak pierwszy raz posadziłam Karolinę na swoich kolanach to była przeszczęśliwa. Do tej pory się cieszy jak ją sadzam do obicia. Rozgląda się wtedy we wszystkie strony. Bardzo lubi też spędzać czas na spacerach w nosidle, widzi wtedy świat zupełnie inaczej niż z gondoli.

2014-06-09 09:14

Tak, tak dziecko uwielbia kiedy zmienia mu się pozycję i punkt widzenia. Moje bliźniaczki maja 3,5 miesiaca i tak juz od tygodnia rozmawiaja po swojemu i najchętniej w łózecczku spedzały by czas w pozycji takiej pół siedzącej ale przecież im jeszcze nie wolno, dlatego często zmieniam im łóżeczko na np. mój tapczan i już są zadowolone. A samolociki to super zabawa ale o tyle mi trudno, że na raz wezme tylko jedną a ta druga odrazu staje się zazdrosna i ma minke w podkówkę i jak tu im dogodzic ;)

2014-06-09 07:24

zgadzam się z dziewczynami dla tak małego dziecka kazda pozycja w której je trzymasz to inne wrazenia ,, i inne zainteresowanie ,, mysle ze nie bedz powodu rodzice robia dzieciom samoloty już od starych dziejow ,, wszystkie dzieci to uwielbiają .. nasza malutka tez uwielbia ogladac swiat podnoszona na brzuchu ma wtedy radoche za dwoje ...a jak widzi przy tym jeszcze swoje odbicie to już wogole jest mega szczesliwa

2014-06-06 23:18

Moja też robi wielkie oczka jak ja bierzemy na rączki (na pionowo):) Uwielbia to. A jak lezy na plechach dłużej niz 5-1o minut zaraz domaga sie atrakcji i lepszego pola widzenia:D

2014-06-06 10:03

Wynika to z naturalnej ciekawości dziecka, zdaje sobie sprawę, że świat wygląda troszkę inaczej:-) najlepsze jest to, że jak dziecko już zauważy świat z pozycji pionowej to potem leżeć nie bardzo chce, tak przynajmniej mam z moim brzdącem....

2014-06-06 10:02

Tak jest to dla niej inna pozycja widzenia świata i inna perspektywa a ona się rozgląda bo w ten sposób widzi nieco inaczej

2014-06-06 09:53

Pewnie jest zaskoczona jak bardzo zmienia jej się perspektywa widzenia świata :-) To zawsze coś nowego i interesującego dla dziecka :-) noworodek zazwyczaj śpi na brzuszku, pleckach w pozycji poziomej, a gdy później go podnosimy to widzi świat i otoczenie zupełnie inaczej :-) to taka reakcja "wow- tu widać więcej niż w łóżeczku" ;-) A jeśli jeszcze zaczniemy podnosić dziecko do góry na brzuszku to chyba pojawia się efekt "latania" ;-)