Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Jak długie powinny być przerwy po między posiłkami u dzieci karmionych butelka?

Data utworzenia : 2014-06-02 11:04 | Ostatni komentarz 2015-12-27 18:09

Agnieszka.Bancerz

3951 Odsłony
18 Komentarze

Moja córeczka ma 2 miesiące i zdarza jej się nie jeść 8 godzin w nocy. Czy powinnam budzić ją do karmienia?

2015-12-27 18:09

Ja dzieci zawsze uczyłam jedzenia co 3 h. Tak mi radzono i tak uważałam za najrozsądniejsze rozwiązanie.

2015-12-25 14:43

moja na początku jadła nawet co pół godziny :D na szczęści jej się to unormowało :D Jeśli dziecko prawidłowo przyrasta na wadze uważam że nie ma się czym martwić :)

2014-12-05 20:09

To właśnie zależy od dziecka,każde dziecko je inaczej.Mój synek do 3 miesiąca jadł co 1,5 lub 2 godziny bardzo często jadł i tak po 90 czy 120 ml a teraz gdy ma skończone prawie 5 miesięcy to wogóle nie chce mi jeść,w nocy budzi się 3 razy do jedzenia a w dzień tylko raz zje mleko,nie wiem czy dlatego że w nocy się jeszcze budzi do jedzenia,czy tak w dzień nie chce jeść przez zabki,jest straszny marudny i często płacze.

2014-12-05 13:27

To zależy od dziecka, ale jeśli jest karmione butelką to na opakowaniu od mleka modyfikowanego pisze ile powinno jeść porcji i w jakich ilościach. Jeśli pisze, że dziecko w danym wieku ma zjeść np. 5 porcji po 120ml. to wtedy 24godziny dzielimy na 5 i wtedy wiemy co jaki czas dziecko powinno dostać butelkę i w jakiej ilości. Niektóre dzieci jedzą więcej, a niektóre mniej, ale warto przestrzegać odpowiednich pór karmienia. Nasz synek na początku jadł co dwie godziny, później co trzy, a teraz już co 4 godziny i przesypia całą noc. Jeśli dziecko nauczy się regularnego jedzenia to jest to z korzyścią dla wszystkich. Dziecko nie am dolegliwości brzuszkowych, a rodzice mogą sobie łatwo zaplanować dzień. Warto kilka razy przetrzymać dziecko do odpowiedniej godziny (pory karmienia) żeby nauczyło się regularnie jeść. Wg mnie źle jest jeśli dziecko ma nieregularny tryb karmienia bo wtedy co chwilę by jadło małe ilości, a to jest męczące i dla dziecka i dla rodzica. Nasz synek je regularnie co 4 godziny i wiem już że zaczyna jeść o godz. 5, później o 9, 13, 17, 21. Jak wiem, że zbliża się pora karmienia to łatwiej i bez stresu przygotuję butelkę. Między posiłkami dostaje soczek lub deserek (raz dziennie).

2014-11-23 00:00

Mój synek ma 4,5 miesiąca i jeszcze bardzo różnie nie ma jeszcze swoich godzin do jedzenia.Przeważnie je co 2 godz,czasami co 1,5 godz po 90 lub 120 ml.Dlatego jest różnie.

2014-06-04 22:06

Ja mam podobnie chociaż mój synek ma już 9 mc to jak miał też około 2mc przesypiał całą noc i dopiero nad ranem dostawał mleczko.Myślę,że Twoja córka ma swój rytm karmienia i naprawdę będzie głodna to się upomni na pewno w ciągu dnia nadrobi wszystko z apetytem:)

2014-06-04 22:04

Moja mała też na butelce, jak skończyła 2,5 miesiąca tak przestała kategorycznie budzić się na jedzenie. Nawet raz spróbowałam to dała się przewinąć i nic nie zjadła bo od razu poszła spać dalej a ona nie umie jeść na śpiocha. Za to w dzień je tak co około 3h. Przybiera w miarę ok, więc nie zamierzam jej budzić szczególnie że to nie skuteczne :)

2014-06-04 21:49

Jak karmilam piersią to mały budził się 2 razy w nocy na jedzenie. Jak zaczęłam karmić go mm to miał 2 miesiące i od tamtej pory chodzi spać o 21.00 a wstaje około 8.00 rano, także nic mu sie nie dzieje ja mam spokój bo cała noc przespana. Mój synek ma 5 mies.