Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kupka u dziecka

Data utworzenia : 2014-06-01 22:38 | Ostatni komentarz 2015-02-22 23:58

daryska000

10587 Odsłony
61 Komentarze

jak czesto maluszek powinien robic kupke?? moja mala na poczatku robila ja praktycznie po kazdym karmieniju a teraz 2 razy raz dziennie a czasami nawet co drugi dzien...

2014-06-02 11:26

Mój maluszek jak miał 3 miesiące to robił kupke po każdym karmieniu, jest karmiony piersią, później była jedna kupka dziennie, a teraz mamy 4,5 miesiąca i robimy kupke co 2-3 czasami nawet co 4 dni. Pediatra na moje pytanie czy to jest normalne powiedziała, że tak, trzeba obserwować dziecko, jeżeli ma miekki brzuszek, zachowuje się normalnie, to nie trzeba nic robić. Dziecko karmione piersią może nie robić kupki nawet do 10 dni, bo całe mleko jest przyswajane. Ja sama zaczynam się po 3 dniach martwić, czasami dawałam czopki, ale już tak nie robię, gdyż dziecko nie robi z czopkiem kupke, tylko po paru godzinach wydala czopek i tyle, a później sobie sam ładnie robi kupke.

2014-06-02 10:13

daryska000 a twoj maluszek jest w jakim wieku ??

2014-06-02 10:09

Ja karmię piersią i moja córcia mająca 5 miesięcy załatwia mi się od jakichs 3 tygodni raz na dwa dni, czasem raz na dzień.

2014-06-02 08:23

Zrob uwagę na to czy nie ma zatwardzenia ,,, jeśli ma problem z kupka i w dojdzie do tego ze nie zrobi kupki w ciągu 3 dni daj mu kawałeczek czopka glicerynowego ... bądź podawaj mu popic herbatke koperkowa ... nawet pare lykow pomaga .. moja corka wypijala 3- 7 ml i kupa była od razu ....

2014-06-02 08:19

daryska to zależy czy karmisz piersią czy mlekiem modyfikowanym .... Jeśli piersią to dziecko ma prawo zrobić kupke w kazda pieluchę .Mojej córce zdarzało się nawet robic przed posiłkiem i po ... :) co było normalne bo kochala jesc :) Jeśli karmiasz mlekiem modyfikowanym to może robic robic do 4 kupek dziennie .. to zależy czy od samego poczastku karmisz mlekiem modyfikowanym czy dopiero wprowadzials .... A w jakim wieku jest twój maluszek ??? Bo z wiekiem kupki tez pojawiają się rzadziej.