Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1084 Wątki)

podejrzenie mukowiscydozy?

Data utworzenia : 2014-05-09 12:58 | Ostatni komentarz 2014-05-28 20:40

M.Troka

7627 Odsłony
10 Komentarze

W szpitalu po porodzie wykonują dziecku badania między innymi na mukowiscydozę. Jeżeli wszystko jest dobrze nie ma żadnej informacji. Ja niestety dostałam pismo że mam się stawić z córką na badanie do poradni mukowiscydozy w celu wykluczenia wady wrodzonej. Czy któraś z mam dostała takie pismo lub telefon?????

2014-05-28 20:40

No wlasnie ... oni dzwonią jeśli dziecko jest chore bądź sa podejrzenia ze dziecko jest nosicielem .... sa rozne typy mukowiscydozy i czasami nie od razu wyjdzie ...moja corka miała badanie i z krwi i na chlorki w pocie i i tak nie ma 100 procent gwarancji

2014-05-14 11:11

Jesteśmy po badaniach i wszystko wiemy :) Malutka jest zdrowa ale jest w nosicielem tego geny więc któreś z nas rodziców albo oboje też jesteśmy nosicielami. Najważniejsze że mała jest zdrowa :)

2014-05-11 09:07

M.Troka wydaje mi się ze nie ma się przejmować tym ze dopiero po takim czasie przyszło Ci wezwanie na kolejne badania. Takie badania trochę trwają i tak jak dziewczyny piszą to na razie tylko kontrola i powtórne badania nie przejmuj się na zapas choć wiem ze nie jest Ci łatwo.

2014-05-10 17:50

Córeczka ma 10 tygodni i dziwi mnie to że wezwanie przyszło dopiero teraz. Sram sie podchodzić do tego z dystansem choć jest ciężko..... szperałam troche w internecie i przestałam po przeczytaniu kilku artykułów bo z nerwów zaczęłam tracić pokarm. Teraz czekam na wtorek aż wreszcie sie wszystkiego dowiem. mraczek80 ciesze sie że u Was wyszło zę jest wszystko ok nie znam żadnej mamy która miałaby takie wezwanie na badania.

2014-05-10 13:06

mraczek łatwo sie mówi , nie ? Ja sama po sobie wiem , ze jak cos sie dzieje z Kacprem to pierwsze co LOVI i Google ` ukochane ` ; /.. Szukasz przyczyny kichania a dowiadujesz sie ze to moze byc noworwór złosliwy ..oczywiscie żartuje , ale taka wlasnie jest rozbieznosc ; x

2014-05-10 11:10

Tak jak napisała Monika staraj się unikać internetu i dr Googlea bo wpędzisz się w jeszcze większe stresy zupełnie niepotrzebnie. Choć ja pamiętam że od czytania o tym wszystkim bolała mnie głowa i zupełnie niepotrzebnie się zamartwiałam. Ale to właśnie jest lęk każdej mamy o jej dziecko i o to że coś może mu dolegać.

2014-05-10 09:19

jeszcze dodam ...nie szperaj po internecie za dużo , jeszcze nic nie stwierdzono a czytajac niekiedy popadamy w paranoje i czas oczekiwania na takie badania jest dla nas meczarnia :)

2014-05-10 09:17

a wiec tak jak Mraczek napisała nie stresuj sie juz teraz ..chociaz wiem ze to nie łatwe ...Staw się , zbadaja i wtedy napisz do nas co stwierdzono . Mam nadzieje ze wiadomosc bedzie dobra :) Ile córeczka ma msc ? I napewno juz doczytałaś co to za choroba i jakie sa jej objawy , czy jakies zauwazylas ?