Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kołtunki u niemowlaka

Data utworzenia : 2014-05-07 13:26 | Ostatni komentarz 2015-02-25 13:57

A.Gora

5005 Odsłony
11 Komentarze

Chciałam zapytać was drogie mamusie czy obcinacie kołtunki swoim pociechom czy czekacie aż się wytrą ?? I co robicie żeby nie powstawały kolejne??

2014-05-10 10:11

I ja tez postanowiłam odciąć bo miała ich naprawdę dość sporo. Czekałam, że może same się wytrą ale niestety wręcz przeciwnie, były coraz większe. Ani to wyczesać ani nic, u nas też właśnie powstawały jak niunia leżała na kocyku, a po obcięciu i podkładaniu pieluszki nie ma ani jednego jak na razie :)

2014-05-09 11:56

U mojego synka robiły się z tyłu. Myślałam, że się wytrą lub wymyją. Niestety, nic się takiego nie działo, a kołtunek robił się coraz większy. Dodatkowo czekała nas wizyta szczepienna, więc żeby doprowadzić Bąbla do porządku musiałam obciąć te nieszczęsne bobki, ale tylko tyle, ile była potrzeba. Za jakiś czas problem znowu powrócił, więc zaczęłam się zastanawiać skąd się to bierze. Myślę, że kołtunki powstawały, jak synuś leżał bezpośrednio na kocu. Teraz za każdym razem kładę główkę małego na pieluszce i problem się skończył.

2014-05-07 15:39

Zapraszam Cie do fajnego wątku z tym związanego http://lovi.pl/pl/forum/6/2200/1 , u nas na szczęście nic takiego się nie działo ale myślę że wystarczy umyć dobrze główke i spróbować wyczesać, a z tym obcinaniem to ja nie jestem przekonana .