Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Herbatka od pierwszego tyg ??

Data utworzenia : 2014-05-05 17:59 | Ostatni komentarz 2016-01-08 16:11

daryska000

15823 Odsłony
147 Komentarze

podawalyscie swoim dzieciom herbatke ?? np HIPP rumiankowa od pierwszego tygodnia zycia ???

2016-01-08 16:11

Rozumiem przy upale , przy katarze ale jeżeli nie ma takich sytuacji to noworodkowi mleko wystarczy.

2016-01-08 11:58

Dziewczyny, ja swojemu starszemu synkowi podawałam tylko i wyłącznie wodę przegotowaną, miałam różne herbatki, bo dostałam (mąż je wypił :-) rumiankowej, ani kopru włoskiego nie podawałam, bo nie było takiej potrzeby, ale jeśłi dziciątko boli brzuszek to jak najbardziej można. i tak jak napisałam synkowi podawałam tylko wodę i tak mu zostało (starszy ma 3 lata) na prawde to jest najzdrowsze, ale trzeba dziecko nauczyć pić wodę, jak nie zna innych smaków, żadnych słodkich herbatek to nie będzie ich potrzebował w przyszłości. Co do dopajania, to ja jeśli dopajałam to latem kiedy było bardzo gorąco i też oczywiście była to woda, nic innego, młodszego też mam zamiar uczyć pić wodę :-)

2016-01-08 11:34

Tak ja podaję rumiankowa i czasem jak maleństwo boli brzuszek to z kopru włoskiego chociaż i tak dla mnie najlepsza woda przegotowana

2016-01-07 22:47

Roksana.Jablonska nie trzeba dopajac dziecka na mm bo teraz ma taki skład że nie ma takiej potrzeby, ja chciałam dopajać bo mały miał zatwardzenia. pediatra mi zaleciła dopajanie jak były te wielkie upały w lato, ale jak sie skończyły to powiedziała żeby nie dawać :) a woda z glukozą jest ok a herbatka granulowana już ble? bo glukoza z wodą to taka zdrowa jest... :) Magiczny mój miał odruch wymiotny na smak samej wody :)

2016-01-07 22:19

Dziecko karmione mlekiem modyfikowanym nie musi być dopajane, bo owe mleko składa się w większości z wody. Glukozy też bym nie podawała.

2016-01-07 21:55

Roksana kto tak powiedział, że należy dopajać dziecko? Ja się z tym nie zgadzam i sama położna mi mówiła, że jeśli dziecko jest maleńkie to nie trzeba go dopajać, nawet w lecie. I zamiast wody z glukozą to najlepiej jest przyzwyczajać dziecko do picia samej wody. Wiadomo, że nie zawsze dziecko będzie chciało. Ale po kuliku próbach może się udać. Woda najlepiej zaspokaja pragnienie.

2016-01-07 20:42

Jeśli maluszek jest karmiony mm to trzeba dopajać dziecko. Jak ma problemy z brzuszkiem to można podać herbatkę rumiankową czy z kopru - sama tak robiłam przy swoim synku i pomagało. Ale jeśli nie ma takich problemów to wystarczy woda z glukozą :) Kupne herbatki granulowane odradzam. Ich skład jest przerażający jak dla takich maluszków.

2016-01-07 16:08

Ja od pierwszego tygodnia podawałam mojej córeczce herbatkę z hippa z kopru włoskiego ale w saszetkach. A od tygodnia podaję mojej małej zwykłą herbatkę rumiankową tylko słabo zaparzoną i nie ma żadnych problemów z kupką. Moja mała ma dopiero 3 tygodnie. Trochę eksperymentuję, ale stwierdzam, że kiedyś nie było takich wynalazków typu herbatka na sen czy różne takie, więc sięgam często do porad naszych mam czy babć i jak do tej pory jestem zadowolona. Nie wydaję zbędznie pieniędzy na jakieś herbatkowe wynalazki tylko kupuję zwykłe herbatki ziołowe. Polecam