Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1106 Wątki)

Adapter wózek + fotelik

Data utworzenia : 2014-04-03 14:52 | Ostatni komentarz 2024-08-03 21:02

owiecka

2952 Odsłony
16 Komentarze

Mam niesamowity problem. Wybrałam wózek (nawet już go zamówiłam) i wybrałam fotelik samochodowy. Początkowo nie było problemu, bo wybrałam fotelik Maxi Cosi (popularny, podobno bezpieczny). Koleżanka poradziła żebym jednak się zorientowała, bo w tej samej cenie co Maxi Cosi można dostać fotelik który ma 5* w testach ADAC (Maxi Cosi ma 4* - chyba że z ISO FIXem - ale to wiadomo spory koszt). Faktycznie, okazało się że jednak inny fotelik nawet ciut tańszy będzie dużo lepszy. I tu pojawił się problem. Producent wózków ma adaptery tylko do Maxi Cosi i Recardo. Teoretycznie jak to napisał mi producent Cybexa (na ten fotelik padł wybór) - wpięcie fotelika za pomocom adaptera Maxi Cosi jest "technicznie bezpieczne". Producent wózka niestety nie odpisał (pewnie mu nie na rękę:( ). W sklepach internetowych bardzo często adaptery do Maxi cosi sa sprzedawane jako adaptery do Cybexa. Co wy o tym sądzicie? Czy jest to bezpieczne? Pasować, pasują, ale czy się coś nie wypnie, nie stanie? Czy wy macie adaptery dokładnie pod swój fotelik samochodowy?

2024-07-18 20:40

Inka dokładnie na chwilę jest ok. Ale jak widzę matki spacerujące z maleńkimi dziećmi w nosidełku to mam ochotę podejść i powiedzieć żeby się ogarnęła 

2024-07-18 10:05

Kargaw masz zupełną rację. My na spacery tylko w wózku. Ale czasem właśnie trzeba na moment wyskoczyć do sklepu, albo jak mała zaśnie w aucie, wtedy nie chce mi się pakować i przekładać do wózka. Wpianam tylko nosidło, wpadam załatwić co trzeba i do domu;). Młoda nawet się czasem nie obudzi;). Więc adaptery mi się przydają;).

2024-07-18 07:08

Noszenie córki w nosidle na stelażu to dla mnie ostateczność. Gdybym sama miała iść z niunią do lekarza wybrałabym tę opcję 

2024-07-17 16:46

Ja nie polecam wożenia w foteliku malutkiego dziecka wózkiem. Jeżeli dziecko jeszcze samo nie trzyma głowy to leci mi do przodu i strasznie spada wtedy saturacja jest to wręcz niebezpieczne. Na 10-15 min tak ale nie codziennie i nie więcej 

2024-07-17 11:00

Też mam wózek z adapterami do Maxi Cosi. Ogólnie chyba bym się bała stosować "inne" nawet jeśli teoretycznie pasują. Bałabym się, ze się wypnie albo pęknie, bo ja też dużo śmigam po górkach i pagórkach więc trochę trzęsie;)

2024-07-17 08:22

Adaptery miałam od razu w wózku do Kinder Kraft, a nosidlo mam z Maxi Cosi i wszystko pięknie współgra

2014-04-05 16:46

Ja mam kupiony wózek z orginalnymi adapterami do fotelika właśnie Maxi Cosi ale nie wiem czy chciałabym stosować tu jakieś zamienniki. Ale warto zajrzeć na stronkę która podała Ci Silje ja tez na nią zaglądałam, Ale dziwie się że producent nie odpisuje troszkę średnie podejście do klienta. A co do fotelików to Cybex tez mi się bardzo podobał. Ale akurat z moim wózkiem go nie było.

2014-04-03 16:45

Ja mam zestaw cały, adaptery pod wózek i fotelik konkretny. Chociaż na BM dowiedziałam się, że fotelik to jest fotelik, ma być do samochodu a nie do stelaża. Poczytaj tu http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/08/zestaw-3w1-fotelik-gratis-tanio-kup.html i tu http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/01/jak-czytac-testy-adac-czesc-1.html