Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

gdy maluszek nie chce leżeć ma brzuszku

Data utworzenia : 2014-04-02 08:07 | Ostatni komentarz 2015-12-25 15:05

Paulina.Czyz

9501 Odsłony
71 Komentarze

Drogie Mamy co poradzić gdy moja córka, która ma 3 m-ce złości się i dłużej jąk 3 minuty nie polezy na brzuszku. Czy to źle? Dodam że gdy trzymam ją w pionie to główkę trzyma ładnie sama. Co poradzić ... Pomóżcie

2014-04-02 16:06

Moja córcia też zawsze się strasznie złościła leżąc na brzuszku. Ale mimo wszystko codziennie po kilka razy ją tak kładłam, a z każdym dniem co raz bardziej się do takiej pozycji przyzwyczajała. Każdego dnia takie "sesyjki" trwały co raz dłużej. Ale pamiętaj nic na siłę, tutaj trzeba troszkę cierpliwości ;-)

2014-04-02 14:40

Paulina układaj ją sobie na nogach, jedną nogę miej ciut wyżej, tak aby główka była wyżej niż reszta ciała. W wątku, który podały ci dziewczyny wkleiłam zdjęcie jak moją małą przekonywałam do leżenia na brzuszku :)

2014-04-02 14:08

Też mam taką nadzieję, próbuję ją kłaść jak ma dobry nastrój, żeby się szybko nie zniechęciłą. A mała stara się przechylac na prawy bok jakby chciała sie przekręcić na plecy...Poczekamy, zobaczymy...

2014-04-02 10:16

Paulina, nie martw się o ile nie zauważasz niczego nie pokojącego. Moja mniej więcej w tym okresie też nie lubiła, żeby ją kłaść na brzuszku, ale to mija. Dodam, że często jednak spała na brzuszku. Teraz uwielbia się przekręcać i turlać :) więc myślę, że i Twojej to przejdzie po pewnym czasie.

2014-04-02 08:24

Słuchaj a może jest jej zwyczajnie niewygodnie, może coś ja upija, uwiera, np. body , koszulka lub jakieś napy czy guziki? A może zaczekaj kilka dni i spróbuj ponownie:) Trzymam kciuki za Was. Mam nadzieję ze się uda.

2014-04-02 08:21

Już próbuje kłaść na macie edukacyjnej i zabawiac ją to dłużej wytrzyma. Jak była młodsza to nawet zasypiala na brzuchu a teraz nie chce....

2014-04-02 08:14

Polecam z naszego forum "Pozycja spania "na brzuszku" http://lovi.pl/pl/forum/6/854/1 Ale z własnego doświadczenie wiem że nie wszystkie dzieci lubią ta pozycję i trzeba dać im czas, jeżeli teraz tego nie lubi to to może za jakiś czas kolejny raz spróbujesz i będzie ok. Ja tak miałam ze starszym synkiem który wcale nie tolerował tej pozycji, oczywiście warto kłaść dziecko na brzucho ponieważ ćwiczy ono wtedy mięśnie ale raczej nic na siłę.