Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

gdy maluszek nie chce leżeć ma brzuszku

Data utworzenia : 2014-04-02 08:07 | Ostatni komentarz 2015-12-25 15:05

Paulina.Czyz

9502 Odsłony
71 Komentarze

Drogie Mamy co poradzić gdy moja córka, która ma 3 m-ce złości się i dłużej jąk 3 minuty nie polezy na brzuszku. Czy to źle? Dodam że gdy trzymam ją w pionie to główkę trzyma ładnie sama. Co poradzić ... Pomóżcie

2015-12-25 15:05

moja miała 3 miesiące i było to samo kładłam ją jednak troszkę na siłę i teraz ma prawie cztery miesiące czyli przez miesiąc bardzo polubiła tę pozycję :D szczególnie gdy leży na moim brzuszku :D

2015-03-04 16:45

Z innymi dziewczynkami w wieku mojej córki nie mam styczności..dlatego zasugerowałam się synem córki, któremu zdecydowanie lepiej leżenie wychodzi aniżeli mojej córce.

2015-03-03 08:54

Płeć chyba nie ma znaczenia,niektóre dzieci poprostu nie lubią pozycji leżącej na brzuszku.Wiadomo że nie ma co ich dlatego zmuszać i kłaśc na brzuszek jeśli się denerwuje czy płacze u mnie synek nieraz gdy kładłam na brzuszek płakał więc go wzięłam i tego nie robiłam ale były takie dni coś przez chwilę leżał spokojnie na brzuszku.To wszystko zależy od dziecka.

2015-03-02 23:10

Ja uważam, ze każde dziecko ma poprostu swój czas na leżenie na brzuszku. Rozumiem, ze lepiej jak najwcześniej,ale jesli maluch jeszcze sobie nie radzi to lepiej poczekać niż robić coś na siłę. Dzieci są naprawdę różne.

2015-02-28 23:09

klio nie sądzę aby tu płeć miała znaczenie... moja młodsza córka lubi leżeć na brzuchu, potrafi tak poleżeć nawet z 15 minut i przy tym się śmieje i opowiada po swojemu, lubi też gdy się ją nosi na brzuszku, też wtedy się uspokaja...natomiast starsza córka jak była mała to nawet minuty bez płaczu nie poleżała, więc nie wiem od czego to zależy

2015-02-28 23:05

Warto kłąśc dziecko na brzuszku na swoich nogach, bawiac sie z nim lub na sobie na tułowiu, samej się położyć na plecach i dziecko na siebie, wtedy jest łatwiej.

2015-02-04 22:32

Drogie mamy, czy nie jest tak, że chłopcy o wiele bardziej chcą leżeć na brzuszku aniżeli dziewczynki. Moja córka też nie lubi tej czynności, aczkolwiek wynajduje różne sposoby, które mają na celu przekonaniu i choć trochę polubienie tej pozycji. Gdy noszę ją na rękach to najczęściej w pozycji samolotu, gdy brzuchem leży na mojej dłoni, odnoszę wrażenie, że ta pozycja ją uspokaja. Zdarza mi się również kłaść ją na kolanach i manewrować nią z tej pozycji, kładę ją również na macie lub poduszce by mogła z wyższej pozycji oglądać sobie świat, rączki jej podpieram (gdyż ma w zwyczaju odchylanie ich do tyłu) i pokazuję jej książeczki lub zabawki. Dobrze jest te ćwiczenia wykonywać w towarzystwie drugiej osoby, by jedna trzymała rączki do podporów, a druga pokazywała jej książeczki tudzież zabawki. Z rehabilitacji zaczerpnęłam również wiedzę i praktykę do ćwiczeń na piłce (której używałam w ciąży) kładę małą na brzuszku i posuwam piłkę raz w przód raz w tył. Ta pozycja się jej chyba najbardziej podoba gdyż robiąc podpory z dłoni patrzy z naprawdę wysoka. Takie małe ćwiczenia wykonywane czasem po kilka minut dziennie skutkują tym, że córka chętniej leży na brzuszku, co więcej kładziona na nim zaczyna powolutku sama robić sobie podpory..także niebawem nie będzie już potrzebna asekuracja mamy :)

2015-02-04 12:40

U mnie synek lubial leżeć na brzuszku,dlatego nie miałam takiego problemu bo też nie chciałam żeby leżał ciągle plackiem,kładąc dziecko na brzuszek jest dobre ponieważ ćwiczy mięśnie i szybciej zacznie podnosić głowke.Jeśli nie chce leżeć na brzuszku i bardzo się denerwuje to nie trzeba męczyc za bardzo dziecka i troszkę poczekać a po trochę zmieniać mu pozycję i kłaść na brzuszek,pokazywać mu różne zabawki,mówić do niego to wtedy powinno być spokojne,jak mój synek czasami się denerwował to tak próbowałam i wtedy leżał spokojnie.Nie masz się czym martwić wszystko w swoim czasie i będzie dobrze :)