Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1106 Wątki)

czego potrzebuje dziecko w pierwszych miesiącach życia ,,z pamiętnika mojego synka,,

Data utworzenia : 2014-03-13 08:49 | Ostatni komentarz 2014-03-13 08:49

B.Szydelko

2858 Odsłony
0 Komentarze

Z Pamiętnika mojego synka Nikosia:) 24.10.2013r.,czwartek Coraz mniej miejsca mam w swoim domku:) Nie mogę nawet fikołka zrobić... A mamusia mi powtarza,że już niedługo się spotkamy.Nie może się doczekać kiedy mnie zobaczy i przytuli.Mamusia bardzo mnie kocha, a ja lubię jak mi śpiewa:) Dzisiaj jakoś inna jest ta moja mama...Czuje,że jest jakoś zdenerwowana.Co się dzieje mamusiu??? Kochana mamusiu co to za światło! Przeżyłem traumę... czuje zimno,ktoś mnie dotyka. Nie słyszę jak bije serduszko mojej mamusi...Gdzie jesteś moja mamusiu:( ja się boje...Nie widzę co mnie otacza.Jestem głodny.Nie czuje się tu bezpiecznie.Wszystko się zmieniło.Noszą mnie,ubierają...a ja chciałbym aby mamusia mnie teraz przytuliła... (Nikodem urodzony przez cc,24.10.13r.,godz.20.20) Po tym strasznym przeżyciu, jakim było opuszczenie mojego ciepłego domku poznałem nareszcie moją mamusię.Znowu czule do mnie mówiła,do swego serduszka mnie przytuliła.Nawiązaliśmy niesamowitą więź...pierwszy raz poczułem mamy pierś. A ten świat...miało być tak pięknie.Teraz czuje chłód,głód,ból i pieluszkę mam mokrą a najgorsze jest to, że ZNIKASZ MAMO.Jednak cieszę się,że Cię mam.Ty się mną najlepiej jak potrafisz zaopiekujesz,intuicyjnie będziesz wiedziała czego potrzebuje. Kochana mamusiu,to jest lista moich POTRZEB: -CZAS, potrzebuje go aby poznać świat,ludzi -MAMY I TATY, teraz tylko was potrzebuje i mojej siostrzyczki.Ty mamusiu pamiętaj! Nie denerwuj się-ja to odczuwam.Jak jesteś smutna,to i ja jestem.Kiedy ty jesteś zadowolona to ja jestem SZCZĘŚLIWY! Chcę aby moja rodzina była szczęśliwa:) -PRZYTULANIE-przytulajcie mnie często,lubię czuć ciepło rodziców, to mi daje poczucie bezpieczeństwa i słyszę tak znane mi serduszko mamy. -SEN, w brzuszku też dużo sobie spałem-ja uwielbiam to robić.Jest mi to potrzebne do prawidłowego rozwoju.Najlepiej było spać w brzuszku, teraz potrzebuje przytulnego i ciepłego łóżeczka. -JEDZENIE,nie jestem wybredny:) twoje mleczko mamuś jest pyszniutkie:) -SPOKÓJ i CISZA-muszę dojść do siebie.Odwiedziny rodziny przełożymy na późniejszy termin.Mniej hałasu,mniej światła a więcej miłości i czułości. -MÓW DO MNIE,myślisz,że nie warto nic mówić? Bo jestem za mały? Bo nie rozumiem? Nic bardziej mylnego.Mów mamusiu, bo uwielbiam twój głos.Śpiewaj mi, jak to robiłaś kiedy byłem w brzuszku:)Opowiadaj o tym co robisz i co dzieje się dookoła.Chcę poznawać ten mój nowy świat. -UBRANKA tylko miękkie i wygodne.Nie muszę być ubrany ,,modnie,, .Lepiej mi, gdy jest wygodnie. -PIELUSZKI,aby były mięciutkie i zawsze suchutkie.Dbaj o moją skórę, ale nie przesadzaj z ilością kosmetyków-ja jestem facetem;) -KĄPIEL I MASAŻE-po proszę codziennie;) będę czyściutki i zrelaksowany -DOBRE RADY,babci,cioci itd...my dziękujemy.Ty z tatusiem decydujecie-jesteście rodzicami. -ZABAWKI,na początek nie są mi potrzebne.Ja jednak szybko rosnę;) Pamiętaj, ja muszę być bezpieczny.Nie lubię bardzo głośnych zabawek! Mogą być kolorowe,chcę poznawać nowe kolory.Dostosujcie zabawki do mojego wieku.Pamiętajcie,że nie ma takiej rzeczy, która zastąpi mi ciebie mamusiu i tatusia. -FOTELIK SAMOCHODOWY, moje podróże muszą być bezpieczne.Jak nie będę miał dobrego fotelika to będzie niebezpieczne... -PŁACZ, wiedz o tym, że kiedy płacze to czegoś potrzebuje.Bądź ze mną w takich chwilach,wspieraj i pomagaj. -PRAWIDŁOWY ROZWÓJ,tak to bardzo istotne.Ja muszę rosnąć i się rozwijać.Układajcie mnie często na brzuszku:) Muszę dużo ćwiczyć mięśnie karku i grzbietu. -SZCZĘŚLIWA RODZINA-to jest bardzo ważne! Od was zależy na jakiego człowieka wyrosnę,kim będę.Pragnę wychowywać się w kochającej się rodzinie.Cieszmy się razem chwilami które tak szybko uciekają.Każda chwila razem jest wyjątkowa,jedyna.Kochajmy się.Potrzebuje miłości-TO BEZCENNE Wasz Nikoś