Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Cechy dobrego pediatry

Data utworzenia : 2014-03-05 21:24 | Ostatni komentarz 2015-12-28 20:51

Proud Mommy

5388 Odsłony
33 Komentarze

Jak wybrać dobrego pediatrę dla swojej pociechy? Jakie cechy powinien mieć taki lekarz? Czy Wy, drogie Mamy, jesteście zadowolone z Waszych wyborów?

2015-12-28 20:51

Pierwszą panią doktor miałam starszą panią, która była miła, dziecko się do niej śmiało i dawało się badać. Jednak prócz łagodnego usposobienia brakowało jej najnowszej wiedzy. Zmieniłam ja na kogoś bardziej wykwalifikowego i nie żałuję. Nowa Pani pediatra też ma podejście do dzieci ale do rodziców jest bardzo formalna. Nie jest bardzo sympatyczna, ale stawia trafione diagnozy.

2015-12-28 16:00

Dominika, zgadzam się z Tobą. Jeżeli lekarz nie ma podejścia do dzieci i przyjmuje małych pacjentów z wielką łaską, to dzieci to od razu wyczują i dokładne badanie może być utrudnione. Miałam tak z najstarszą córką, która panicznie bała się jednej lekarki i nie było mowy nawet o otwarciu buzi do obejrzenia gardła. Lekarka się wydzierała na mnie, na dziecko i w efekcie wychodziłam cała mokra, a mała ledwo żywa, tak się darła. Obecny pediatra najpierw krótko wita się z dzieckiem, rozmawia, pokazuje zabawki, itp. a dopiero potem przechodzi do badania i nigdy nie ma problemu żeby dziecko dało się zbadać. Ogromnym minusem jest to, że ten lekarz przyjmuje w przychodni tylko do 11.30 a potem już tylko wizyty prywatne.

2015-12-28 14:15

Lenka a ja uważam że lekarz powinien być miły bo jak jest wredny itp to zaraz dziecko wyczuwa i nie chce się dać nawet zbadać.. ja u siebie w przychodni mam jedną taką wredną lekarkę że nie wiem co by musiało się stać żebym do niej z dzieckiem poszła.. a na szczęscie moja nie dość że dobrze i dokładnie bada dziecko to jeszcze jest miła i o dziwo pamięta imię każdego dziecka... minus jest taki że dużo ludzi się do niej pcha więc czasami cięzko się dostać, nawet na drzwiach przychodni pisze że już nie można się do niej zapisać ;)

2015-12-27 21:21

Ja jezdze na prywatne wizyty lekarz nie musi byc mily wazne zeby dobrze leczyl, rowniez dla tego lekarza antybiotyki to ostatecznosc ostatnio wyslalam meza do przychodni ze wzgledu na to ze bylam po porodzie nie moglsmy sie wybrac prywatnie bo dojezdzamy do niego ponad 30 km i maz oczywiscie wrocil z antybiotykiem takze synek w ciagu 3 miesiecy 2 razy bral antybiotyk ktorych jestem przeciwniczka i dla mmie to ostatecznosc.

2015-12-27 21:14

Ja do pediatry jeżdżę na drugi koniec miasta, ale warto. Cenię go przede wszystkim za bardzo dobre podejście do dziecka , rzetelne badanie oraz trafne diagnozy, a przede wszystkim za to, że antybiotyki przepisuje wyłącznie z konieczności (moja druga córka "odpukać" nigdy nie miała"). Z pierwszą córką chodziłam do kogoś innego i zdarzało się, że w ciągu trzech dni miała postawione trzy różne diagnozy przez tą samą lekarkę i trzy różne antybiotyki. Obecnego lekarza poleciły mi mamy moich wychowanków z przedszkola, w którym pracuję.

2015-12-27 18:07

Mój ulubiony pediatra z powołania przeniósł sie do innej placówki. Szkoda wielka. Miał świetne podejście do dzieci, słuchał, doradzał, zawsze był konkretny i bardzo dokładny przy badaniach. Czego nie moge powiedzieć o pozostałych lekarkach.

2015-12-25 14:59

Mi pediatrę poleciła koleżanka :) jestem z wyboru super zadowolona :D babka konkretna szczegółowa nie działa na zasadzie odfajkowane-następny proszę !szczegółowo się o wszystko wypyta i co najważniejsze trafnie stawia diagnozę !

2015-02-23 00:52

U mnie w mieście jest jeden pediatra wiec wyboru nie miałam. Nie jeździ do małych pacjentów. Nawet na pierwszą wizytę po porodzie nie przyjechała. Nie jestem z niej zadowolona ale wyboru nie mam. Przynajmniej szczepienia na miejscu i nie trzeba nigdzie daleko jeździć a zimą to ważne.