Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1084 Wątki)

Skala Brazeltona

Data utworzenia : 2014-02-14 19:11 | Ostatni komentarz 2014-02-19 00:08

konto usunięte

2830 Odsłony
5 Komentarze

Czy słyszałyście kiedyś o metodzie oceny zachowań noworodka wg Brazeltona? Wczoraj Karolina miała takie badanie wykonane przez doradcę laktacyjnego który jest jednocześnie dr n med.Babka obserwowała małą w czasie snu oraz po obudzeniu. Sprawdzała jej reakcje na światło, dźwięk i kolorowe przedmioty. W badaniu użyła latarki, dzwonka, grzechotki i czerwonej piłki. Badała w ten sposób reakcje małej na pozytywne i negatywne bodźce z otoczenia. Dzięki temu badaniu można się sporo dowiedzieć o swoim dziecku i rozwoju jego układu nerwowego. Tutaj można znaleźć więcej informacji: http://www.nbas.edu.pl/?go=1

2014-02-19 00:08

Wcześniej o tym nie słyszałam ale na pewno przeczytam artykuł by dowiedzieć się więcej na ten temat .Myślę ze warto wiedzieć na zapas heh :P

2014-02-16 11:50

Lusi niestety moja Karolina strasznie się denerwuje przy karmieniu, nerwowo chwyta i puszcza brodawkę, nie najada się a w konsekwencji nie śpi. Bywa tak ,że karmię ją co pół godziny przez godzinę, a i tak zje niewiele. Jedynie w nocy je normalnie. W dzień to jakaś tragedia jest i ja się umęczę i ona.

2014-02-16 11:36

Również o tym nie słyszałam, ale chętnie dowiem się czegoś więcej. A to badanie ktoś Ci polecił, czy masz problem z laktacją, że spotkanie z doradcą było?

2014-02-16 01:04

to bardzo ciekawe, bo włąśnie zastanawiałam się dlaczego mój syn czasami tak a nie inaczej reaguje po obudzeniu na przedmioty, bardzo pomocny jest artykuł. Wiemy czego unikac żeby nie było płaczu

2014-02-14 19:16

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym zagadnieniu, ale bardzo chętnie przeczytam artykuł.