Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

usg główki

Data utworzenia : 2014-02-01 22:57 | Ostatni komentarz 2015-01-29 21:25

nosia89

4471 Odsłony
15 Komentarze

Ostatnio musiałam zrobic synkowi usg główki gdyż synek ma trochę spłaszczoną jedną pólkule. Co się okazało synek ma jakiś płyn ( nie wiem jak sie to fachowo nazywa}, ale jest w dopuszczanej "normie" ma 0,8 cm. Prawdopodobnie ta woda powoduje ze synek ma taki ksztalt główki. Na szczęście woda ta nie uciska na mózg gdyż synek bardzo dobrze sie rozwija. Jedyne co to musze za dwa miesiace zrobic jeszcze taz usg. Jesli wody bedzie mniej to dobrze, jesli wiecej to bedzie musial przechodzic zabieg wysysania wody. Dziewczyny czy robilyscie takie badanie swojemu dziecku?

2014-03-17 12:44

Dobra, piszę bo byłam na usg przezciemiączkowym. Z opisu badania wynika, że w mózgu nie ma żadnych zmian. Uff kamień z serca. Lekarz był bardzo miły, malutka dzielna a ja jestem zadowolona, że zrobiliśmy to usg.

2014-02-13 07:55

No u mnie tez glowka byla w normie ale asymetria jest. I raczej jest spowodowana plynem

2014-02-11 13:32

My nie robiliśmy choć Jaś tez ma niesymetryczna główke i nawet na usg jak byłam w ciąży lekarz już to wychwycił. Ale wtedy mówił że jest to w normie, więc my chyba tez spróbujemy porozmawiać z jakimś specjalista i zobaczymy co nam powie. Opis z usg był taki Komory boczne mózgu nieco niesymetryczne, prawidłowej wielkości. Ile ja się wtedy naszukałam u dr Googla co to znaczy. Z kolei pani pediatra powiedziała że może taki urok u Jasia .

2014-02-11 12:41

Po rozmowie z położną stwierdziłam, że przy okazji następnej wizyty u pediatry poproszę o skierowanie do neurologa i skorzystam z usg pozaciemiączkowego. Mała ma jednostronne drżenie kończyn, w sumie nie jest to jakoś bardzo widoczne (no ale ja to widzę i położna tez zwróciła na to uwagę) ale trochę się martwię i wolałabym mieć pewność, że taka asymetria jest przejściowa i spowodowana np. brakiem jakiejś witaminy z grupy B (który objawia się często właśnie takim drżeniem) a nie zmianami neurologicznymi. Jak już będę miała skierowanie to na pewno napisz na forum!

2014-02-11 12:08

My tez robilismy malej usg przez ciemiaczko byla wtedy vardzo mala i zniosla je dzielnie. Badanie bylo robione zeby wykluczyc jakies zmiany neurologiczne wystepujace u wcześniaków.

2014-02-02 22:48

U nas tez sie udalo jeszcze przez ciemiaczko ale bylo ciezko bo synkowi tylko mala szczelina zostala. Za dwa miesiace musze znowu zrobic usg i tym razem przezczaszkowe

2014-02-02 16:40

nosia ja założyłam taki wątek --> http://lovi.pl/pl/forum/11/1413/1 i nie doczekałam się zbyt wielu wypowiedzi niestety..: (( Ja robiłam USG główki przez ciemiączko i jestem z tego, że miałam możliwość wykonania takie badania, zadowolona..