Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

usg główki

Data utworzenia : 2014-02-01 22:57 | Ostatni komentarz 2015-01-29 21:25

nosia89

4472 Odsłony
15 Komentarze

Ostatnio musiałam zrobic synkowi usg główki gdyż synek ma trochę spłaszczoną jedną pólkule. Co się okazało synek ma jakiś płyn ( nie wiem jak sie to fachowo nazywa}, ale jest w dopuszczanej "normie" ma 0,8 cm. Prawdopodobnie ta woda powoduje ze synek ma taki ksztalt główki. Na szczęście woda ta nie uciska na mózg gdyż synek bardzo dobrze sie rozwija. Jedyne co to musze za dwa miesiace zrobic jeszcze taz usg. Jesli wody bedzie mniej to dobrze, jesli wiecej to bedzie musial przechodzic zabieg wysysania wody. Dziewczyny czy robilyscie takie badanie swojemu dziecku?

2015-01-29 21:25

Ja z racji tego, że dzieci były wcześniakami miałam zlecone USG przez ciemiączkowe i wykazały jakiś płyn w mózgu ale ponoć to u wcześniaków normalne i z czasem się wchłonął. Robiliśmy to usg chyba z 3 razy.

2015-01-09 22:00

ja robilam synkowi usg przezcieminiowe glowki, zlecili nam to jak synek wychodzil ze szpitala po urodzeniu...z tym, ze badanie mielismy zrobic jakos po ok.4-6 tyg. o ile dobrze pamietam. Kazano nam wykonac poniewaz synek mial stwierdzona asymetrie glowki i przedglowie...ale po usg wyszlo, ze wszystko jest ok...to chyba byloo przez ciezki naturalny porod bo synek mial 4470g ale wszystko sie na szczescie unormowalo :)

2015-01-05 14:41

My,także mieliśmy robione usg przez ciemiaczkowe a to dlatego,ze lezalysmy w szpitalu i miałyśmy robione wszystkie badania jakie tylko sie dało :) W. USG wyszło wszystko dobrze.Ale jestem bardzo zadowolona ,ze mogłam miec tzn ze moja mała mogła miec zrobione takie badanie xD

2014-12-07 10:02

Podejrzewam że i u nas jeszcze raz będzie robione usg główki,bo na początku roku musimy zgłosić się do neurologa-zalecenie fizjoterapeutki która rehabilituje syna. Także u nas troszkę tych usg było

2014-12-06 21:12

Mój synek miał robione USG główki i brzuszka w 2 dobie , ze względu na moją cukrzycę ciążową. Wówczas wszystko było ok a teraz muszę ponownie zrobić to badanie u neurologa z uwagi na wzmożone napięcie mięśniowe. Dla maluszka to badanie jest bezpieczne a przez to że ciemiączko nie jest zrośnięte, lekarz może ocenić mózg maluszka. Jeżeli jest taka konieczność można nawet kilkakrotnie wykonywać to badanie. :)

2014-12-06 21:03

Mój synek również miał usg główki-trzy razy.Dlatego,że w ciąży miałam toksoplazmozę i profilaktycznie miał wykonywane rózne badania. Pierwszy raz w pierwszej dobie,drugi raz przy wypisie i trzeci raz jak miał miesiąc kontrolnie już u pediatry.

2014-12-05 13:33

Nasz synek też miał usg główki zaraz po porodzie ze względu na pępowinę dwunaczyniową. Lekarze chcieli sprawdzić czy wszystko jest ok- wszystko było ok i od żadnego lekarza nie usłyszałam o płynie/wodzie.

2014-03-22 21:34

Ja robiłam również , było to po szpitalu gdy mała miała jakieś 6 tyg .Brała antybiotyk i dla tego skierowanie .Na szczęście wszystko wyszło dobrze :)