Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Wcześniak

Data utworzenia : 2014-01-20 21:59 | Ostatni komentarz 2015-01-07 21:09

monia_0309

9493 Odsłony
44 Komentarze

Czy sa z nami mamy wczesniakow, w ktorym tygodniu urodzilo sie wasze dziecko. Moja Natalia urodzila sie w 32 tygodniu musiala przejsc obowiazkowe badanie -okulistyczne aby wykluczyc retinopatie (slepote), -neurologiczne - aby wykluczyc zespol napiecia miesniowego i ocenic rozwoj, dodatkowo usg ciemioczka -kardiologiczne - mala miala szmery w serduszku, I standardowe ortopedyczne usg bioderek. Najtrudniejsze dla mnie bylo badanie okulistyczne niestety musisla mala byc badana dwukrotnie, plakalam razem z nia. A wasze malenstwa jakie badania mysialy przechodzic? Badania robilyscie na NFZ czy prywatnie?

2014-01-21 09:52

Monia ale gorsze jest badanie przeczyszczania kanaliku lzowego...

2014-01-21 09:49

O jejku ... nieprzyjemnie .

2014-01-21 09:46

Na poczatku sa wkraplane krople do oka na rozszerzenie siatkowki, trzeba trochę odczekac i zaczyna sie koszmar..pielegnirka trzyma glowke mama musi trzymac cala resztę najlepiej delikatnie położyć sie na dziecku aby sie nie ruszalo. Lekarz otwiera niestety na sile powieke bo przecież tak malutkie dziecko nie otworzy jej samo... i wykonuje badanie. Nie jestem okulista wiec mi jest ciężko powiedzieć na co zwraca uwagę. .. ale rak ogólnie to patrzy czy nie ma zmian na siatkowce. Tak jak napisalam moja mala miala dwa razy wykonywane te badanie i za każdym razem bylo tak samo krzyk i placz...

2014-01-21 09:32

Moniu jak przeprowadzane jest takie badanie wzroku ?