Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Wcześniak

Data utworzenia : 2014-01-20 21:59 | Ostatni komentarz 2015-01-07 21:09

monia_0309

9492 Odsłony
44 Komentarze

Czy sa z nami mamy wczesniakow, w ktorym tygodniu urodzilo sie wasze dziecko. Moja Natalia urodzila sie w 32 tygodniu musiala przejsc obowiazkowe badanie -okulistyczne aby wykluczyc retinopatie (slepote), -neurologiczne - aby wykluczyc zespol napiecia miesniowego i ocenic rozwoj, dodatkowo usg ciemioczka -kardiologiczne - mala miala szmery w serduszku, I standardowe ortopedyczne usg bioderek. Najtrudniejsze dla mnie bylo badanie okulistyczne niestety musisla mala byc badana dwukrotnie, plakalam razem z nia. A wasze malenstwa jakie badania mysialy przechodzic? Badania robilyscie na NFZ czy prywatnie?

2015-01-07 21:09

Klio,nie ma za co :) Właśnie po to jest to forum,żeby siebie wspierać i wymienia się doświadczeniami :) I masz rację,wcześniaki są bardzo,bardzo silne!

2015-01-07 20:12

Asienka250492 Dziękuję dawno nie otrzymałam takiego wsparcia..które daje światełko w tunelu :)

2015-01-07 20:05

Klio,dużo dużo zdrówka dla maluszka :) Na pewno będzie dobrze wszystko :) Moją córcię jak widzą lekarze to mówią,że nawet nie widać,że jest wcześniakiem :) Teraz ma 9 miesięcy i jest wesołym i energicznym dzieckiem :)

2015-01-07 19:51

Leila dziękuję ślicznie i dla Ciebie również samych cudownych chwil z maluchami :)

2015-01-07 15:09

Ja tez urodziłam wcześniaczka. W 35 tygodniu przez cc. Mała leżała w inkubatorze ale na szczęście krótko. Jestem na etapie robienia badań. Okuliste juz zrobiłam prywatnie. Moja pediatra od razu mi powiedziała , że na fundusz nie mam co liczyć i dała mi nr tel prywatnie. 70 zł zapłaciłam i musiałam dojechać 40 km. Masakra. Dzisiaj umawialam się do ortopedy. Mam wizytę na 21 stycznia. Jak będę po to napisze co i jak. Jeszcze mnie czeka w przyszłym tygodniu morfologia i druga wizyta u pediatry.

2015-01-07 14:23

Ja jestem mamą wcześniaka. Synuś urodził się przez cc na przełomie 35/36 tygodnia., waga 2,450. Spędził 2 dni w inkubatorze. W dniu wyjścia ze szpitala miał zlecone: badanie okulistyczne (ropiejące oczko), usg głowy + wizytę u neurologa kontrolną, usg bioderek, badanie krwi, bo miał słabą.

2015-01-07 13:38

faktycznie zgodzę się z Tobą, że są silne i waleczne i szybko nadrabiają straty :) Dużo zdrówka dla małej i siły w walce, dla rodziców również :)

2015-01-07 12:25

Tak..taka mała kruszynka, teraz już po 5miesiącach waży 6kg także jest co nosić, mamy trochę problemów związanych niedojrzałością jelit..aczkolwiek jest to do wyprowadzenia. Dużo pracy, miłości, cierpliwości i wytrwałości może zdziałać cuda..i my każdego dnia walczymy. Sama pewnie wiesz, że wcześniaki mają to do siebie, że są niezwykle silne i waleczne!