Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kiedy dziecko wybiera sobie imię

Data utworzenia : 2014-01-20 21:44 | Ostatni komentarz 2015-08-20 11:36

monia_0309

6354 Odsłony
35 Komentarze

Drogie mamy. Czy Wasze pociechy wybraly sobie same imie czy to byla wasza rodzicow decyzja. Pytam bo moje malenstwo samo sobie wybralo imie;) Otoz kiedy bylam w 5 miesiacu moje dziecko mi sie przysnilo. Jak to bywa sen byl bardzo realistyczny urodzilam dziecko w 6 miesiacu, pielegniarka do lozka przyniosla mi moja coreczke powiedziala prosze to pani coreczka Natalia;) w rzeczywistosci urodzilam pod koniec 7 miesiaca coreczke Natalia. Dodam ze zastanawiajac sie nad imieniem bralam pod uwage rozne imiona ale nie te Natalia pojawila sie dopiero po snie;) a jak bylo z Wami?

2015-08-20 11:36

Moja mama od początku mówiła Julka, mi się zbytnio nie podobało i mówiłam do niej: ehee, no już, będzie chłopczyk :P Na usg 4d lekarz potwierdził dziewczynkę, wtedy mama zaczęła mówić, że jej chodzi o to, że nie imię Julka tylko, że płeć żeńska, a jakoś trzeba mówić na brzuszek :P Później była myśl, że może Maria, po drugiej babci Małej, ale tak się zastanawialiśmy i dopiero koło kwietnia zdecydowaliśmy, że Maja :) 3x M po prostu (Maciej, Marta, Maja) :) a na drugie zostało Maria :)

2015-08-19 11:58

Moja córka ma po 1: - imię po moim ulubionym filmie Tylko mnie kochaj czyli Michalinka strasznie uwielbiam ta małą dziewczynkę która tam gra i zawsze na chandrę wybieram ten film - po 2 mój mąż to Michał i jak usłyszał że podoba mi się te imię to je podchwycił stwierdził że jak nazwisko nie pójdzie dalej to chociaż imię przetrwa :P Gdyby urodził się syn byłby Radosław albo Przemek nie umieliśmy dojść do kompromisu i może dlatego urodziła się córka :P Małgorzata__eL ja jeszcze brałam pod uwagę Malwinę i moja Miśka ma tak na 2 imię

2015-08-17 23:52

Hej. :) U mnie było tak, że jeśli urodziłaby się dziewczynka, nosiłaby imię Malwina. Wybrałam je, ponieważ bardzo mi się spodobało. Mąż z chęcią przystał na moją propozycję. Co do imienia dla chłopca decyzja była o wiele trudniejsza. Chciałam, aby było ładne oraz wyszukane. Niemal żadne do końca mi się nie podobało szczególnie, że imiona zawierające literkę ,,r" odpadły z miejsca, gdyż mąż ma związaną z nią delikatną wadę wymowy i nie chciał takich imion. Uszanowałam Jego decyzję. Pewnego dnia wyszedł z propozycją, że jeśli urodzi się chłopiec nazwiemy go Miłosz. Z początku nie byłam sceptycznie nastawiona do Jego pomysłu, ale z dnia na dzień podobało mi się coraz bardziej. W ten sposób mój syn ma na pierwsze imię Miłoszek, a na drugie Marcin, po chrzestnym. Pozdrawiam!

2014-04-15 21:10

Mnie się przyśniła płeć dziecka, ale niestety nie imię. Zgodności nie ma i nasze drugie dziewczę będzie musiało poczekać, aż któraś ze stron pęknie :P

2014-04-14 18:29

U nas imie wybral tatus dziecka od poczotku podobalo mu sie Witoria i tak juz zostalo .;))

2014-03-31 23:07

moj syn imienia sobie nie wybral, ale dla mnie od poczatku był Gabrielem, nie moglam go sobie wyobrazic jako jakiegos Macka czy Bartka ;) Gabriel i koniec, w ciazy aniolem nie byl, ale sadzilam, ze to imie bedzie do niego pasowac i jest idealne teraz...

2014-03-31 17:23

Oj a np Sara, tez bardzo często ludzie tak nazywają psa, jakby nie mogli nazwać jakoś po psuemu. A później imiona dzieci są kojarzone z psami. By mamy w rodzinie Makda, który tez mi sie kojarzy z psiakiem. Jeżeli chodzi o wybór imienia dla Amelki to my wspólnie podjęliśmy ta decyzje. Gdzieś usłyszeliśmy i wiedzieliśmy ze to bedzie strzał w 10 :-)

2014-03-31 13:27

A gdybym miała jeszcze córeczkę to na pewno będzie miała na imie Marysia:)