Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Brak kupki

Data utworzenia : 2014-01-09 13:18 | Ostatni komentarz 2020-07-02 12:32

pomietlonka

16070 Odsłony
118 Komentarze

Witam, mam mały problem. Moja malutka pociecha (9 tygodni), od kilku dni nie robi kupki:( Nie płaczę jakby ją bolał brzuszek, ani nie ma twardego brzuszka,. Zaaplikowałam jej już czopek glicerynowy ale nic się po nim nie wydarzyło.

2014-01-09 21:41

Nie napisałaś ile dni trwa ta przerwa, a to jest istotne żeby się zastanowić czy wszystko jest ok. Tak jak pisała Marta gdyby bolał ją brzuszek to na pewno byś to widziała, byłby twardy. Może faktycznie prawie w całości przyswaja mleczko i nie ma potrzeby tak często się wypróżniać. Swoją drogą możesz podpytać pediatry co w takich sytuacjach masz zrobić, a może jakiś delikatny masaż brzuszka pomoże.

2014-01-09 16:33

Dokładnie tak jak piszą dziewczyny. Brak kupki nie zawsze musi świadczyć o jakiejś nieprawidłowości. Skoro maluszka nie boli brzuszek i chętnie je to wygląda na to, że wszystko jest ok. Gdyby maleństwo miało zatwardzenie poznałabyś po prężeniu się i popłakiwaniu. Najważniejsze żeby siusiu było codziennie, wiem z doświadczenia, że z kupką to różnie bywa. Nie napisałaś od ilu dni córeczka się nie wypróżnia, mój synek kiedyś nie robił kupki przez 4 dni i nic złego się nie działo. Jeśli jednak nadal będzie Cię to niepokoić lub pojawią się jakieś inne niezbyt dobre oznaki to lepiej pokaż malutką pediatrze.

2014-01-09 15:20

Warto zwrócić uwagę na sam wygląd kupki jak już dziecko się wypróżni, czy nie jest zbytnio zmieniona, zapach kolor konsystencja, jeśli coś cię nie pokoi warto udać sie do pediatry. Dziecko karmione piersią, będzie zapewne częściej sie wypróżniało niż to które będzie karmione butelką, Jeśli karmisz maluszka butelką, to powinno się je przepajać przegotowaną wodą, jeśli zaś piersią nie musisz tego robić, mnie w szpitalu informowano ze dzidzia karmiona piersią nie musi być przepajana wystarczy dostawienie do piersi, jednak dziewczyny różnie pisały na forum niektóre również przepajały kiedy karmiły piersią. Z doświadczenia wiem ze ja karmiąc mała piersią, kupki następowały bardzo często a wręcz zbyt często kilkanaście na dzień, potem okazało sie co było przyczyną. Kiedy przeszłyśmy na mleko modyfikowane kupka zmieniła się zapach konsystencja i częstotliwość. Karmiąc piersią, należy zwrócić szczególną uwagę na to co jemy, zatwardzenie lub rozwolnienie moze być przyczyną tego co właśnie zjadłyśmy, reakcja na dany produkt może występować u dzieci do 3 dni

2014-01-09 14:24

A co jeśli czasem podaje jej butelkę? czy też ta kupka może się tak rzadko pojawiać?

2014-01-09 14:15

Nie ma ściśle określonej ilości oraz częstotliwości oddawanych stolców u niemowląt. Niektóre dzieci karmione piersią oddają stolec po każdym karmieniu a inne raz w tygodniu. Jeśli stolce, które się pojawiają są luźne, dziecko nie jest apatyczne, nie płacze - rzadkie oddawanie stolca nie stanowi dla niego problemu.

2014-01-09 13:54

Jeżeli karmisz córeczkę piersią nie masz się czym przejmować ponieważ jest to normalne - jej organizm w całości przyswaja mleczko, które zjada i nie potrzebuje się niczego "pozbywać". Kupka może się nie pojawić nawet do 10 dni (w Francji np. określone za normalne jest aż 14 dni!). Jeżeli brzuszek nie boli i dziecko nie jest płaczliwe to wszystko jest w porządku. Jednak jeśli w ciągu tych 10 dni kupka się nie pojawi skonsultuj to wtedy z lekarzem..