Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Brak kupki

Data utworzenia : 2014-01-09 13:18 | Ostatni komentarz 2020-07-02 12:32

pomietlonka

16153 Odsłony
118 Komentarze

Witam, mam mały problem. Moja malutka pociecha (9 tygodni), od kilku dni nie robi kupki:( Nie płaczę jakby ją bolał brzuszek, ani nie ma twardego brzuszka,. Zaaplikowałam jej już czopek glicerynowy ale nic się po nim nie wydarzyło.

2014-01-12 10:43

Jeżeli masz dobry pokarm, to po prostu przyswajany jest przez córkę w całości. Martwiłabym się gdyby ponad tydzień tej kupki nie było. Moja mała była wyłącznie na piersi przez 4 miesiące i też zdarzało jej się nie robić kupki po kilka dni, teraz jak jada normalnie robi jedną na dzień. Czasami, ale rzadko dwie.

2014-01-11 14:14

Miałam, a właściwie mam podobny przypadek w domu. Dominik jakoś w tym czasie też tak robił kupki. NNa początku myślałam, że zaparcie, ale oprócz braku kupki żadnych objawów nie było. Jest na piersi. Ale kiedy byłam chora zjadł 2 opakowania mm. Tak więc zasięgnęłam porady i dowiedziałam się o trawieniu bezresztkowym. Może i twój bobas tak ma. Większość pokarmu trawi, więc masa kałowa nie ma się z czego formować. Nawet dzieci na butelce tak mają. Robią kupki co 2-3 dni, niektóre raz w tygodniu. Sama widzisz, że po czopku nic się nie działo (po godz. kupka byłaby gdyby było to zaparcie), bo czopki działają przeczyszczająco. Jeśli nie pręży się, nie płacze, nie poci się czy coś co przypomina objawy bólu brzuszka, to nie ingeruj. To się unormuje. Mój synek robi teraz kupkę co 2 dni, punktualnie o 18-stej. (ma prawie 6 miesięcy). A jak chcesz wiedzieć więcej to wstukaj w GOOGLE ,,Trawienie bezresztkowe".

2014-01-11 14:11

malgosia ma racje , zglos sie do lekarza ..straszna meka dla dziecka , a pediatra na pewno poradzi co z tym zrobic :) Nie chciałam juz pozniej słuchac głupot ze 10 dni moze nie robic ... no kurcze jak 10 dni jak On po 3 dniu bez kupki się skrecał i płakał ..

2014-01-10 21:52

W przypadku mojego dziecka herbatki koperkowe nie zdawały egzaminu. Mała nie wypróżniała się wcale. Po czopku glicerynowym rzadko, choć z drugiej strony nie podawałam jej go często, by nie przyzwyczaiła się do pomocy przy kupce. Brak kupek może też świadczyć o złym mleku, nam pomogła zmiana z bebilon ha na bebilon comfort - dla dzieci z zaparciami. Jeżeli brak stolców trwa dłużej niż 3 dni, zasięgnęłabym opinii pediatry. Mojej córce po lactulosum wróciło regularne wypróżnianie i zmianie mleka.

2014-01-10 21:44

Taak ja też podawałam koperkową ... Kacper po niej duuużo purtał i to mu przynosilo ulgę . Również mialam ten sam problem tyle ze na piersi i chyba dobre 3 msc tak sie meczylismy i ja razem z nim plakałam ...dopiero w 4 msc zaproponowała nam pani dr.abysmy wprowadzili obiadki ..i powiem , żee odkad zaczał jest regularnie obiadki deserki czyli jakis 5 msc ..kupki są codziennie :) a jakie podajesz mleczko ?

2014-01-10 12:54

ewentualnie zawsze można podać dziecku herbatkę koperkową do picia

2014-01-10 10:45

jeśli karmisz naturalnie to nie masz czym się stresować. mój synek nawet trzy tygodnie nie miał kupki przy karmieniu piersią. Poszłam wtedy do lekarza i pani doktor powiedziała mi że jest to normalne i kupka wcześniej lub później się pojawi bo takie zjawiska się dzieją przy karmieniu piersią

2014-01-09 22:30

Niektóre dzieci wypróżniają się kilka razy na dobę a inne raz na 2-3dni. Jeśli kupka nie jest sucha i robiona z wysiłkiem to raczej nic złego się nie dzieje. Mój synio nie zawsze robi kupkę codziennie. Czasami następuje to raz na 2-3 dni właśnie.