Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Rumieńce po drzemce

Data utworzenia : 2014-01-07 20:04 | Ostatni komentarz 2016-01-15 21:12

konto usunięte

12307 Odsłony
23 Komentarze

Witam, chciałam zapytać, czy Wasze dzieci mają podobnie: malucha po drzemkach budzi się z zaczerwienionymi policzkami, są gorące i zaczerwienienie nie znika szybko. Po nocy tak nie ma...Myślałam, że za gorąco, myślałam, że sprawa miejsca, gdzie ją układam do snu. Niestety to nie to. Macie jakieś pomysły? Dziękuję za odpowiedzi

2014-01-08 14:05

nie nie .. u Kacpra dopiero zimą ..i pwiem Wam że mieszkanie środkowe mamy , także ogrzewanie wlaczamy u malego tylko na noc , w dzien mamy około 23 *c. Tak sobie mysle , że może dlatego , że śpi z pielusią ..może jakoś mocniej trzyma przy twarzy ( bo lubi tak przy nosku ) i oddechem sobie jakoś nagrzewa ..nie wiem ale szczerze to nie martwie się tym :)

2014-01-08 12:55

A słuchajcie przytrafiało się u was to latem? bo może to sprawa grzejników? ale tez że nie codziennie?

2014-01-08 12:25

Kacperek tez czasami sie budzi z mocno zazerwionymi polikami , ja zawsze mierze temerature , bo juz sie zdarzało tak ze w środku cos sie działo .. czoło zimne , poliki cieple a po zmierzeniu wychodzilo 38 albo i wiecej :) ale nigdy nie zbijalam bo bylo to zazwyczaj w okresie zabkowania :) Moja mama mówi , ze to zaden powod do obaw , jesli dziecko budzi sie radosne , nie placze to znaczy ze jest ok :) Obserwowac dziecko warto ale ja bym nie martwila sie az tak :)

2014-01-08 11:13

My mamy podobny problem i nawet wczoraj jak byłam u pediatry powiedziałam o tym ale kazała się tym nie stresować. Tym bardziej że to szybko znika:)

2014-01-08 08:24

U nas nie jest to sprawa kontaktu z tym, do czego się przytula. Gdy śpi na plecach, to ma i tak oba policzki zaczerwienione. Gdzieś mi się obiło o uszy, że to może być od ząbkowania.

2014-01-07 22:40

Ciekawy temat i ja jestem ciekawa wypowiedzi innych mam, gdyż ostatnio i naszej małej przytrafiło się kilka razy że miała rumiane poliki jednak to takie raz na jakiś czas jednodniowe wysoki o różnych porach dnia przed snem lub w trakcie, oczywiście bez gorączki, samo nachodzi i samo znika, bez ingerencji kremu żeby nie było że uczulenie;-)

2014-01-07 21:43

Mojemu synkowi także się to zdarza, albo po karmieniu piersią - zależnie od tego, którym policzkiem się do mnie tuli podczas jedzenia, robi się potem czerwony i ciepły. Również szybko mu to nie znika, ale nie przejmuję się tym zbytnio, bo mały jest zdrów jak rybka.