Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Rumieńce po drzemce

Data utworzenia : 2014-01-07 20:04 | Ostatni komentarz 2016-01-15 21:12

konto usunięte

12306 Odsłony
23 Komentarze

Witam, chciałam zapytać, czy Wasze dzieci mają podobnie: malucha po drzemkach budzi się z zaczerwienionymi policzkami, są gorące i zaczerwienienie nie znika szybko. Po nocy tak nie ma...Myślałam, że za gorąco, myślałam, że sprawa miejsca, gdzie ją układam do snu. Niestety to nie to. Macie jakieś pomysły? Dziękuję za odpowiedzi

2016-01-15 21:12

Moj synek rownież miewa takie rumieńce i zazwyczaj pojawiają się one, jak podczas snu się spoci. Mały jest zimnolubny, lubi chłodek i jak go przykryję nawet cieniutkim kocykiem to potrafi obudzić się spocony, a co za tym idzie, na policzkach pojawiają się rumieńce. Na wieczór już tak nie jest, bo jak tylko poczuje kołdrę lub kocyk to od razu kopie nóżkami i śpi nieprzykryty :)

2016-01-15 18:32

moja córka jak była miała takie rumieńce jako niemowlę po każdym śnie z początku myśleliśmy ze jest jej za ciepło gdy miała rok dostała pokrzywkę alergiczną ... co powtarzało sie bardzo często dopiero w wieku 2 lat mogliśmy zrobić jej testy alergiczne. Pokrzywka w tak młodym wieku jest nibezpieczna roz córka z tego powodu wylądowała nam w szpitalu bo mdlała...

2016-01-15 17:39

Może śpi na czymś co ją uczula?A może temperatura w pokoju jest zbyt wysoka?Prawidłowa to 21 stopni. A może wogóle za ciepło jest ubrana.

2014-02-22 20:11

U nas zaczerwienienia pojawiają się na policzku, na którym córcia śpi i dopiero po jakimś czasie od pobudki to znika. Mała również nie śpi przykryta, bo zdąży zrzucić z siebie kołdrę czy kocyk, ale zazwyczaj śpi na brzuszku, gdzie śpi na jednym z policzków.

2014-02-19 07:13

mamavan, taka uroda i nie tylko mojego dziecka. Moja śpi zawsze rozkopana, w lekkiej bawełnianej piżamce a co temperatury w pokoju, to w nocy mamy 17-18 stopni a w dzień 19, więc na pewno nie z powodu przegrzania

2014-02-19 00:28

U nas zaczerwień raczej nie ma ale jest to też objaw gorączki . Zawsze zaczerwienienia jej towarzyszą . Może byc to też przyczyną zbyt ciepło ubranego dziecka czy zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniu ale sama nie wykluczam ze taka uroda waszego dziecka .

2014-02-14 14:52

Moja córcia ma czasami po drzemkach rumieńce, ale bardziej wyglądają one jak odbita pieluszka czy kocyk na którym śpi. Czasem rzeczywiście jest cieplutka i ma bardziej czerwone policzki ale nie zauważyłam aby było to coś niepokojącego, bo innych objawów brak. Te rumieńce z czasem jej znikają.

2014-01-14 00:02

U Nas też coś takiego występuje i czasem utrzymuje się nawet do kolejnej drzemki.. Nie wiem czemu tak się dzieje i pediatra również nie potrafiła odpowiedzieć mi na to pytanie..