Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Nowy członek rodziny.

Data utworzenia : 2013-12-10 14:43 | Ostatni komentarz 2014-05-10 22:47

M.Troka

4697 Odsłony
22 Komentarze

Niestety nie wiedziałam gdzie umieścić ten wątek a jestem bardzo ciekawa Waszego zdania. Za niedługo pojawi sie na świecie moja córeczka. Zastanawiam się czy przychodząc ze szpitala kupić prezent dla mojego starszego synka. Chodzi o to aby dostał coś od swojej malutkiej siostry i również on coś jej wręczył. Franiu już sam kiedyś w sklepie wybrał smoczek dla siostry i wiem że jak przyjadę z maleństwem ze szpitala on go podaruje. Jednak zastanawiam się czy nie kupić czegoś od maleństwa? Moja koleżanka tak zrobiła aby jej synek nie czuł się zapomniany i równie ważny tak tak noworodek który przyjeżdża do domu, aby miał coś co bardzo chciał od rodzeństwa. Takie trochę wkupywanie sie w łaski starszego rodzeństwa ;). Mamy jakie jest Wasze zdanie i czy Wy mając starsze dzieci preferowałyście prezenciki???

2013-12-11 14:13

http://lovi.pl/pl/forum/5/192 w tym wątku pisałyśmy na temat pojawienia się nowego członka rodziny więc zapraszam do poczytania:) Ja kupiłam córce prezent od siostrzyczki i był to bardzo dobry pomysł i opinia ,że jest to przekupywanie moim zdaniem jest nietrafiona.W dniu przyjazdu do domu wręczyliśmy naszej trzylatce gitarę mówiąc że to Emilka przywiozła jej ze szpitala bo bardzo ją kocha. Ja jeszcze mojej rodzince mówiłam,ze jak będą przychodzić w odwiedziny nie lecieli od razu do dzidziusia tylko przywitali się z Julcią.Nie chciałam by poczuła,ze najważniejszy jest dzidziuś.Tak,że jak przychodzili to zazwyczaj mówili gdzie jest ta starsza siostrzyczka ona wtedy była bardzo dumna:)

2013-12-11 13:02

Bardzo fajny pomysł. Synek na pewno się ucieszy i będzie czuł się ważnym domownikiem. Uważam też, że aby starsze dziecko nie było zazdrosne można pozwolić mu pomagać przy prostych czynnościach pielęgnacyjnych. Np. posmarować rączkę kremem, wybrać ubranka jakie ma założyć maleństwo. Wtedy łatwiej jest się starszemu rodzeństwu odnaleźć w nowej sytuacji. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

2013-12-11 08:24

Synek ma 3 lata i rozumie co już rozumie że w domu pojawi sie małe dziecko. Podejrzewam że będzie bardzo zazdrosny bo do tej pory był naszym oczkiem w głowie. Jeśli chodzi o prezencik spotkałam sie z opinią że to przekupywanie dziecka jednak my synkowi rzadko kupujemy zabawki.

2013-12-11 00:50

Popieram pomysł.Mój synek miał rok jak na świecie pojawił się braciszek. Był strasznie zdezorientowany jak mama była w szpitalu, a jak wróciliśmy do domu, to nie wiedział co ma zrobić. Pierwszą rzeczą było przytulenie mamy, a później dziwne zerkanie na becik. Po wejściu do domku z becika wyjęłam synka i mały prezencik dla starszego brata. Fi od razu odwdzięczył się uśmiechem i buziakiem dla nowo narodzonego braciszka. Do tej pory przytula i całuje, ale i opiekuje się braciszkiem. Sądzę, że będzie mu miło dostać coś od siostry. Z resztą wiele dziewczyn z forum tak robiło i są zadowolone z tego pomysłu.

2013-12-10 18:59

Nie spotkałam się nigdy z takim pomysłem, ale uważam, że jest to fajne. Młodszy synek będzie miał radochę z zabawki, ale tak czy inaczej po powrocie ze szpitala dobrze by było gdybyś to Ty spędziła z synkiem więcej czasu, a tata (w miarę możliwości) zajął się córeczką. Dla synka rozłąka na dwa-trzy dni będzie dużym wyzwaniem, więc dobrze by było okazać synkowi zainteresowanie. Powracając do prezentu to świetny pomysł :)

2013-12-10 15:04

M.Troka uważam że to fajny pomysł;) żeby siostrzyczka podarowała braciszkowi jakiś mały drobiazg ;) szczegulnie że synek ma już prezencik dla siostrzyczki może wtedy nawiążą pomiędzy sobą pierwszą wież ;) a ile synek ma lat ?