Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Nerwy u niemowlaka

Data utworzenia : 2013-11-18 11:20 | Ostatni komentarz 2014-12-02 15:35

MamaB

2971 Odsłony
7 Komentarze

Drogie mamy i eksperci, mój synek ma równe 4 miesiące. Od 3 dni sam przekręca sie na brzuszek. Tak bardzo mu sie to spodobało, ze nawet zasypia w tej pozycji. Mam jednak problem - z jednej strony bardzo mu sie to podoba i spędza tak prawie całe dnie, a z drugiej jednocześnie strasznie sie denerwuje. Chce pełzać, a ponieważ nie potrafi, nakręca sie jeszcze bardziej. Kiedy przewroce go na plecki, żeby sie uspokoił, i tak wraca spowrotem na brzuszek. Jak moge mu pomoc, zeby sie nie denerwował?

2014-12-02 15:35

Mój też się tak zachowuje- przewraca się na brzuszek i po chwili ryk ze zdenerwowania że nie może się przeczołgać dalej mimo dużego wysiłku. Na razie nauczył się obracać dookoła własnej osi ;-) Jak się już tak zdenerwuje to daje go na plecki, ale po chwili znowu jest na brzuszku. Pomaga wtedy zabawianie go grzechotkami i odwracanie uwagi od "nerwów" ;-) Nasz synek ma już 5,5 miesiąca i mata edukacyjna jest już dla niego za mała- rozkładamy na podłodze kocyk i prześcieradło i na tym się bawi ;-) powoli zaczyna się przesuwać do przodu i zmierzać w kierunku upatrzonej rzeczy :-) Niektóre dzieci płaczem wymuszają różne zachowania rodziców. Trzeba rozpoznać czy dziecko płacze i denerwuje się np. z bólu czy chce wymusić coś od rodzica ;-)

2014-11-23 21:32

Mój synek też jest strasznie nerwowy,ma 4,5 miesiące nie bardzo lubi leżeć,bardziej woli na rękach.Gdy leży za łóżku to strasznie piszczy i przewraca się na boli i kopie nogami i rękami żeby tylko go wziasc na ręce.Teraz ma tak że jak tylko gokaszlal to za każdym razem brałam go na ręce i teraz już wie że jak go nie biorę to wydaje mi się że specjalnie tak kaszle żeby go tylko na ręce wziasc.Jak tylko go wezmę od razu spokojny :) Albo tak piszczy dopóki go nie wezmę,starań się go tak nie uczyć ale jest taki cwamy że czasami muszę go wziasc :) O wszystko się denerwuje,nerwus mój kochany :)

2013-12-03 20:05

Joj u mnie dopiero takie problemu w perspektywie kilku miesięcy ale u mnie mała już główke sama unosi a ma dopiero 2 tygodnie.

2013-11-26 09:43

Bardzo szybko zaczął , zdolniacha mały :) No jestem za matą , sama jej nie miałam a żałuje bo mamy zachwalaja . Jeśli nie masz i kupowac nie zamierzasz to zabaweczki ułóż dookoła :) Moja szwagierka ma taki fajny bujaczek z pałąkiem na którym są zabawki , mała zawsze chetnie w tym lezała i problemu nie było z przewracaniem :) Dokładnie , tu odpowiedzi nie uzyskasz bo u eksperta nie wyswietla się Twój problem , zamiesc tam gdzie Samantka powiedziała , uzyskasz konkretna odp :)

2013-11-26 09:38

Popieram nosie ! Może sie denerwuje z nudów ? Nie ma sie czym zając leżąc na brzuszku. Watpię zeby chciał juz "iść":)

2013-11-25 21:06

O to szybko sie przewraca. A dajesz mu zabawki? A ma mate edukacyjna? Moj synek uwielbia grzechotki i swoja mate edukacyjna

2013-11-18 14:01

Jeżeli chcesz, aby ekspert odpowiedział na Twoje pytanie zamieść wątek jeszcze raz ale w sekcji "Rozwój i wychowanie" i zaznaczając opcję „pytanie do eksperta"; )