Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Polecam film Matka najgorszy wróg dziecka

Data utworzenia : 2013-11-14 19:20 | Ostatni komentarz 2016-09-03 18:08

Ilona.Kwiatkowska

4348 Odsłony
24 Komentarze

http://www.kampaniespoleczne.pl/kampanie,2980,matka_najgorszy_wrog_dziecka Matka – najgorszy wróg dziecka Kobieta ostrzy noże, które następnie zawiesza nad dziecięcym łóżeczkiem, do butelki ze smoczkiem dolewa środek trujący, pluszowego misia pozbawia futerka, a w wózku umieszcza węża. Historia zaczyna się niewinnie. Kobieta w zaawansowanej ciąży stoi przy oknie i kończy dzieło przypominające patchwork. Po chwili okazuje się, że pracowicie… wbijała szpilki w przewijak. Do tej pory przyjemna muzyka zaczyna przypominać ścieżkę dźwiękową z horroru. Takie obrazy mrożą krew w żyłach i można odnieść wrażenie, że widz naprawdę ogląda horror. Ale to wciąż nie koniec. Po skończonej wyczerpującej pracy, kobieta rozsiada się na kanapie, głaszcze się po brzuchu i zapala papierosa. Film kończy się hasłem „A mother can be her baby’s worst enemy” („Matka może być największym wrogiem swojego dziecka”). Kampania podejmuje problem palenia tytoniu przez ciężarne, który pomimo powszechnej wiedzy o szkodliwości nikotyny wciąż jest obecny. Tym razem zmierzyli się z nim Finowie. Według danych organizatorów, 15% ciężarnych obywatelek Finlandii pali, a wśród nastoletnich przyszłych matek ten odsetek wynosi 50%. Kornelia Machura

2014-01-16 10:27

Straszne ! u mnie na uczelni jest jedna taka piękna co sobie pali na przerwie wsród ludzi ! Jeszcze troche i niewytrzymam ..tak jej nagadam ze jej w buty pojdzie. Nierozmiem ... Jak w szpitalu lezałam to były 2 na sali , ktore namawiały mnie zeby moj partner im kupil i przywiozł razem z moimi rzeczami 2 paczki czerwonych LM...wyśmiałam je po prostu ..akurat jak lezalam to byl zakas odwiedzania a ze one mieszkaly 30 km od szpitala to nikt specjalnie nie przyjechał ... do mnie szym przyjezdzał i paczuszki z jedzeniem itd zostawiał personelowi ..na koncu wyszło tak ze do taxy zadzwonily i facet im przywiozł ..brak słów .

2014-01-16 10:26

Proud Mommy wiem że to nie wątek o papierosach ale jak już zaczęliśmy to napiszę ja też paliłam przed ciążą jak się dowiedziałam że jestem w ciąży przeszłam na jednego papierosa dziennie po tygodniu trafiłam do szpitala z zagrożoną ciążą lekarz pyta mnie czy palę ja że jednego papierosa dziennie on na to nieważne ile, ale że troję swoje dziecko;( tak więc już więcej nie zapaliłam w ciąży ;)

2014-01-16 09:19

Ja również oglądać nie będę. Natomiast co do samej kwestii palenia w ciąży, to moja znajoma ze studiów zachodząc w ciążę bardzo dużo paliła. Gdy potwierdziła stan błogosławiony lekarz kazał jej przejść na tzw. slimy jak najlżejsze, ale nie pozwolił odstawić papierosów tłumacząc to tym, że dziecko mogłoby zostać niedotlenione. Czy miało to swoje uzasadnienie, tego nie wiem, bo lekarzem nie jestem. Natomiast wiem, że ze względu na zmniejszoną zawartość nikotyny w slimach paliła ich znacznie więcej niż normalnie wypalała by te zwykłe.

2014-01-15 21:42

Chyba jednak nie obejrzę bo potem to odchoruję:)

2014-01-15 20:50

to jest film czy tylko filmik 1:30?

2014-01-15 19:47

Znam dziewczynę, która cała ciąże (a właściwie dwie ciąże) paliła i wypić piwko też lubiła. Zapytana dlaczego powiedziała : "dzieci będą mniejsze i nie będę się musiała męczyć".... szkoda nawet tego komentować :/

2014-01-15 13:25

nie rozumiem jak matka może palić będąc w tak zaawansowanej ciąży. jeszcze jestem w stanie zrozumieć jak jest w ciąży i nie wie - no bo nie wiedziała, że truje maluszka. ale jak tylko się o tym dowiaduje od razu powinna rzucić to dziadostwo! :/

2013-11-14 23:45

Chyba nie chcę tego widzieć.....