Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Polecam film Matka najgorszy wróg dziecka

Data utworzenia : 2013-11-14 19:20 | Ostatni komentarz 2016-09-03 18:08

Ilona.Kwiatkowska

4347 Odsłony
24 Komentarze

http://www.kampaniespoleczne.pl/kampanie,2980,matka_najgorszy_wrog_dziecka Matka – najgorszy wróg dziecka Kobieta ostrzy noże, które następnie zawiesza nad dziecięcym łóżeczkiem, do butelki ze smoczkiem dolewa środek trujący, pluszowego misia pozbawia futerka, a w wózku umieszcza węża. Historia zaczyna się niewinnie. Kobieta w zaawansowanej ciąży stoi przy oknie i kończy dzieło przypominające patchwork. Po chwili okazuje się, że pracowicie… wbijała szpilki w przewijak. Do tej pory przyjemna muzyka zaczyna przypominać ścieżkę dźwiękową z horroru. Takie obrazy mrożą krew w żyłach i można odnieść wrażenie, że widz naprawdę ogląda horror. Ale to wciąż nie koniec. Po skończonej wyczerpującej pracy, kobieta rozsiada się na kanapie, głaszcze się po brzuchu i zapala papierosa. Film kończy się hasłem „A mother can be her baby’s worst enemy” („Matka może być największym wrogiem swojego dziecka”). Kampania podejmuje problem palenia tytoniu przez ciężarne, który pomimo powszechnej wiedzy o szkodliwości nikotyny wciąż jest obecny. Tym razem zmierzyli się z nim Finowie. Według danych organizatorów, 15% ciężarnych obywatelek Finlandii pali, a wśród nastoletnich przyszłych matek ten odsetek wynosi 50%. Kornelia Machura

2016-09-03 18:08

Koszmarne, jak można tak krzywdzić siebie i dziecko...

2015-12-22 15:10

Czasami trzeba podejsc do tematu bardzo drastycznie bo niestety inne metody nie docieraja.

2015-12-22 09:18

Nie słyszałam o tym filmie. Nie jestem w stanie oglądać jakichkolwiek aktów przemocy wobec dziecka, czy to przemoc fizyczna, czy psychiczna. Mam tylko nadzieję, że takie MATKI będą kiedyś cierpieć bardziej niż te biedne dzieci.

2015-12-19 22:36

Nie słyszałam o tym filmie. Opis nieco drastyczny.

2015-12-06 17:26

Spotkałam się z tym filmem jakiś czas temu w internecie. Podoba mi się podejście do tematu . Obrazuje jak działają papierosy na cud noszony pod sercem matki . Myślę że jest to na tyle brutalnie zobrazowane , że każda osoba która to oglądanie uświadomi sobie jakie są konsekwencje palenia papierosów. Mam nadzieję że ta kampania trafi do jak największej liczby ludzi.

2015-12-05 22:59

Po przeczytaniu przerażającego opisu filmu, miałam go nie oglądać. Jednak wkrótce zorientowałam się, iż materiał ten to krótki - trwający minutę i trzydzieści sekund filmik, mający na celu uświadomić ludziom, a przede wszystkim kobietom ciężarnym oraz planującym ciążę, że palenie papierosów szczególnie w stanie błogosławionym jest karygodne. Autor dosadnie pokazuje, że paląca kobieta nosząca pod sercem dziecko, równie dobrze może między innymi: powbijać szpilki w przewijak; rozwiesić noże na karuzeli nad łóżeczkiem; karmić trucizną zamiast mlekiem, czy włożyć jadowitego węża do kołyski. Oczywiście jestem za tego rodzaju kampaniami. Nie da się ukryć, iż filmik działa drastycznie na wyobraźnię, ale być może dzięki niemu chociaż niektórzy się opamiętają. Zapewne sporo kobiet uzna powyższy materiał za przesadę oraz wyolbrzymienie problemu, lecz mam nadzieję, że chociaż jedna na kilka, czy kilkanaście po jego obejrzeniu się w porę ocknie i nie będzie krzywdzić dziecka jeszcze przed jego narodzinami.

2014-01-19 21:35

A to ja to znam, to jest taka loteria, uda się albo nie uda. Jak z placebo, wszystko zależy co masz w głowie :) Ale fajnie, że twojemu mężowi się udało. Na mojego by to nie zadziałało niestety, a już chciałam go jakimś cudem od fajek oderwać.

2014-01-19 21:24

To biorezonans :P Zabrakło mi słowa ;) Mój facet nie pali już bardzo długo, więc jak widać pomaga to :)